آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۱۸

 • اول خودتان را مدیریت کنید، بعد سایرین را

  دکتر محیا کربلایی *تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@IEB.today* www.IEB.today
  «مسیر موفقیت در زندگی حرفه‌ای شما از یک نگاه منتقدانه در آینه آغاز می‌شود. آنچه در آینه می‌بینید، نقاط قوت و ارزش‌های درونی شما، پایه‌هایی هستند که فعالیت‌های خود را روی آنها بنا خواهید کرد.» کتاب «در باب مدیریت خودتان» (On Managing Yourself) به این ترتیب آغاز می‌شود. انتشارات هاروارد بیزینس ریویو (Harvard Business Review) این کتاب را در سال منتشر کرده است و مجموعه‌ای است از ۱۰ مقاله از میان صدها مقاله منتشر شده در مجلات HBR که به بهترین شکل می‌توانند مدیران را به مساله مدیریت زمان و زندگی خود آشنا سازند.
 • به احساسی مثبت نسبت به کارتان برسید

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: طی سیصد سال گذشته، دیدگاه غالب در فرهنگ غربی بر این مبنا شکل گرفته که هوش و آگاهی افراد صرفا از طریق تفکر منطقی و استدلال عقلی شکل می‌گیرد و نقش احساسات در این میان، نقشی مخرب و بازدارنده است. اما در دهه‌های اخیر، دانشمندان هم به همان نتیجه‌ای رسیده‌اند که هنرمندان و رهبران معنوی بر آن تاکید فراوان کرده‌اند و آن اینکه احساسات و عواطف انسان، تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی و چگونگی اندیشیدن و نگرش‌های ما دارد.
 • چطور اشتباهات مدیرم را به او تذکر بدهم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، به‌تازگی یک مدیر جدید برایمان آمده است. «تونی» آدم بدی نیست اما موقع صحبت کردن، اصلا دقت نمی‌کند که چه می‌گوید. احساس می‌کنم در جلسات، عادت دارد تظاهر کند که از همه چیز سر در می‌آورد در حالی که این‌طور نیست و در شرکت ما، هیچ‌کس چنین رفتاری را تحمل نمی‌کند. گاهی حرف‌هایی می‌زند که مطمئنم صحت ندارد اما سعی می‌کنم سکوت کنم. او اغلب اوقات همین‌طور است. او از سایر مدیران شرکت و حتی از کسانی که برای او کار می‌کنند، کم‌تجربه‌تر است و این مثل روز روشن است.
 • اشتیاق؛ راز رشد چشمگیر یک شرکت خدمات مالی

  نویسنده: Amy Feldman مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: همیشه این سوال از من پرسیده می‌شود که با این همه دغدغه چطور توانسته‌ام در مدتی کوتاه رشد زیادی را در شرکت خدمات مالی EO New York تجربه کنم. پاسخ آنها در یک کلمه «اشتیاق» است. از وقتی اشتیاق را با کسب‌وکارم همگام کرده‌ام، دیگر کار نمی‌کنم، بلکه آن را انتشار می‌دهم و خود را با افرادی که ارزش‌های مشابه با من دارند یکی می‌کنم و رشد کسب‌وکار خودش اتفاق می‌افتد. از وقتی این فرمول را کشف کرده‌ام، کسب‌وکارم توسعه چشمگیری پیدا کرده است. من به عنوان مدیر عامل شرکت با کارآفرینان زیادی گفت‌وگو می‌کنم و حالا می‌خواهم آنچه آموخته‌ام را به اشتراک بگذارم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر