آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۰۷

 • آیا نیروی کار منعطف می‌تواند مشکلات را حل کند؟

  نویسنده: Bobbie van der List مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: موسس و مدیر ارشد اجرایی گروه پاسونا، دومین موسسه ارائه‌دهنده بزرگ کارمندان پاره‌وقت، عمر خود را صرف دفاع از این ایده کرده است که یک نیروی کار مستقل‌تر و منعطف‌تر علاوه‌بر کارمندان به کسب‌و‌کارها نیز منفعت می‌رساند.
 • سه استراتژی موثر برای مدیریت تعارض در محیط کار

  مترجم: شیدا سالاروند
  منبع: Harvard.edu: احتمالا همه ما در محیط کار با تعارض‌هایی مواجه بوده‌ایم که در روحیه‌ ما تاثیر می‌گذارند، بازدهی‌مان را محدود می‌کنند و حتی ممکن است باعث شوند مجبور شویم ‌سراغ شغل دیگری برویم.
 • اصلاح نسخه دراکری برای روزگار امروز

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: هدف کسب‌وکارها چیست؟ برای موفقیت چه باید کرد؟ آیا سودآوری مهم‌ترین استراتژی شرکت‌ها باید باشد یا آن‌گونه که تاریخ کسب‌وکارها در سال‌های اخیر نشان داده می‌توان بدون توجه به سودآوری و تنها با توجه به مشتریان، به موفقیت دست یافت؟ برای این جواب‌ها همواره نمی‌توان پاسخ‌هایی روشن یافت و هنوز هم بین کارشناسان بحث و اختلاف‌نظر وجود دارد. با این حال، بسیاری از آنها، مشتریان را مهم‌ترین سرمایه کسب‌وکارها می‌دانند. پیتر دراکر که او را پدر علم مدیریت می‌دانند، حدود ۷۰ سال پیش، ماموریت کسب‌وکارها را این‌گونه بیان کرد: «تنها یک تعریف معتبر از هدف تجارت و کسب‌وکار وجود دارد: تلاش برای ایجاد مشتری.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر