آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۰۶

 • برای رضایت‌مندی باید جنگنده باشید

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار www.IEB.today mk@IEB.today*
  یکی از مسائلی که بسیاری از کارآفرینان و مدیران بزرگ در دنیا به‌عنوان علت دستیابی به موفقیت معرفی می‌کنند، خودشناسی است. وقتی مصاحبه‌ها یا مقالات آنها را می‌خوانیم تقریبا بدون استثنا مشاهده می‌کنیم چنانچه شناخت درستی از خودمان نداشته باشیم، به دست آوردن موفقیتی بزرگ تقریبا غیرممکن خواهد بود. هرچند در گذر زمان تصور می‌کنیم خودمان را شناخته‌ایم، اما در حقیقت افراد کمی هستند که به دید عمیقی نسبت به خودشان دست یافته‌اند.
 • راه رسیدن به شادی همیشگی

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: به طور کلی سه عامل وجود دارند که تاثیر بسزایی بر میزان شادی فردی شما خواهند داشت. بنابراین لازم است نگاه دقیق‌تری به این سه عامل اساسی داشته باشیم:
 • ۱۰ روش اعتمادسازی در محیط کار

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز! مدت کوتاهی است که مدیریت منابع انسانی یک شرکت بیمه را پذیرفته‌ام. محیط شرکت و همکارانم را دوست دارم اما احساس می‌کنم کارکنان هنوز به من اعتماد ندارند. ابتدا تصور می‌کردم علتش این است که هنوز با من غریبی می‌کنند اما گاهی از رفتارهایشان این طور برداشت می‌کنم که حتی به همدیگر هم اعتماد ندارند. سوالم اینجاست که چطور می‌توانم اعتماد آنها را جلب کنم؟
 • موفقیت در مدیریت با ترکیب تئاتر و دنیای دیجیتال

  نویسنده: Dominique Fluker مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: کتی بیرد (Kathy Baird) به مدت ۲۰ سال در صنعت دیجیتال و ارتباطات یکپارچه کار کرده است. او مدیر عامل شرکت تبلیغاتی و بازاریابی Ogilvy است و بر برنامه‌های یکپارچه بزرگ که کانال‌های دیجیتال و اجتماعی را در نظامی از بازاریابی محصولات مصرفی، تبلیغات و روابط عمومی تلفیق می‌کند، نظارت دارد. علاوه بر مسیر شغلی دینامیک در بازاریابی و ارتباطات دیجیتال، او در آکادمی هنرهای دراماتیک در نیویورک، تئاتر خوانده است. علاقه او به این رشته و به‌ویژه «تئاتر بداهه» تا حدی بود که باعث شد خودش در سال ۲۰۱۵ یک مجموعه تئاتر در واشنگتن راه‌اندازی کند. نشریه فوربس در مورد اینکه بیرد چگونه توانسته به شکل خلاقانه‌ای از هر دو بخش مغزش استفاده کند، با او گفت‌وگو کرده است.

بیشتر