آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۰۱

 • از ابتدای کسب‌وکار قدم‌های اصولی بردارید!

  دکتر محیا کربلایی * تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@IEB.today www.IEB.today
  کتاب «راهنمای کارآفرینان: هر آن چیزی که برای شروع و رشد کسب‌وکارتان باید بدانید» در فوریه سال ۲۰۱۸ توسط انتشارات هاروارد بیزینس ریویو (HBR) منتشر شده است. این کتاب ۳۰۵ صفحه‌ای مجموعه‌ای است که بر مبنای بسیاری از کتاب‌ها و مقالات منتشر شده توسط این انتشارات تهیه شده است و قصد دارد تمامی اطلاعاتی را که یک کارآفرین در طول عمر کسب‌و‌کار خود به آن احتیاج دارد در اختیارش قرار دهد.
 • رابطه شادی در کار و احساس رفاه

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: قسمت شصت و پنجم همیشه این احتمال وجود دارد که شما در بخشی از زندگی‌تان شاد باشید و در سایر بخش‌ها، خیر. به همین دلیل مهم است که به شادی به‌طور کلی در سطح کلان زندگی نگاه کرد. اسلیگمان در کتاب جدیدش به نام «شکوفایی» می‌گوید شادی را باید به‌عنوان بخش کوچکی از یک مفهوم کلی‌تر و جامع به نام «رفاه» مورد بررسی و تحلیل قرار داد.
 • کارکنان چه مشکلاتی را می توانند با واحد منابع انسانی مطرح ‌کنند؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، برای اولین بار در واحد منابع انسانی مشغول به کار شده‌ام. خیلی هیجان‌زده‌ام. قرار است مسوول هماهنگی استخدام و منابع انسانی شرکتی باشم که ۸۵ کارمند دارد. در واقع من در نقش رابط میان واحد منابع انسانی و سایر واحدها خواهم بود .این شعبه شرکت تا به حال یک مسوول منابع انسانی مجزا نداشته است. مدیرم «جیل» به من گفت که کارکنان همیشه دوست داشتند یک مسوول منابع انسانی داشته باشند تا بتوانند با او صحبت کنند یا از او مشورت بگیرند. شما سال‌هاست که در حوزه منابع انسانی فعالیت می‌کنید. خودم را برای شنیدن چه سوالات و مشکلاتی باید آماده کنم؟ کارکنان معمولا چه مشکلاتی را با منابع انسانی مطرح می‌کنند و چطور می‌توانم به این مشکلات رسیدگی کنم؟
 • برندهای جدید چگونه وارد بازارهای قدیمی شوند

  نویسنده: Amy Feldman مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: کارآفرینان برای کشف یک فرصت واقعی باید طبیعت رقابت کسب‌وکاری را که می‌خواهند در آن فعالیت کنند بشناسند. رقابت بین یک شرکت یا استارت‌آپ کوچک محلی و شرکت‌های پیشکسوت در بازار تفاوت زیادی دارد. بنابراین کسب‌وکارهای جدید معمولا رقابت شانه به شانه با کسب‌وکارهای بزرگ و قدیمی را پرریسک می‌دانند و این موضوع به‌ویژه برای محصولات مصرفی معمولی پررنگ‌تر است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر