آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۰۲

 • با برنامه‌های زمانی با ثبات، فروش را بالا ببرید

  نویسنده: Joan C. Williams، Saravanan Kesavan مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: رشد فزاینده خرده‌فروشان آنلاین منجر به بررسی دقیق و عمیق انگیزه‌ها و روش‌ها بین خرده‌فروشان سنتی (brick-and-mortar) برای یافتن روش‌هایی برای رقابت شده است. روش‌های سنتی رقابت از طریق تسهیلات و قیمت‌گذاری در برابر خرده‌فروشان آنلاین که بسیار بهتر از خرده‌فروشان سنتی در این معیارها عمل می‌کنند، به‌شدت ناکارآ هستند. آخرین حربه، استفاده از خدمات مستقیم به مشتری به‌عنوان راهی برای تمیز دادن خودشان از خرده‌فروشان آنلاین است. در عین حال، تحقیقات نشان می‌دهد که خرده‌فروشان به‌جای اینکه ‌فروشندگان را به عنوان وسیله‌ای برای خدمات بهتر برای مشتریان ببینند، تمایل دارند تا آنها را به عنوان یک هزینه در نظر بگیرند.
 • چگونه نوآوری را به سوی موفقیت هدایت کنیم

  مترجم: محمدعلی ادیبی
  منبع: extention-harvard: توانایی شرکت شما در نوآوری موکدا برای موفقیت سازمان‌تان بسیار مهم است اما واقعیت غم‌انگیز این است که بسیاری از تلاش‌های نوآوری شکست می‌خورند. پس چگونه می‌توان تحقق این فرصت را بهبود بخشید؟ درحالی‌که استراتژی نوآوری به فراخور اهداف بازار متفاوت است، اما برخی از چالش‌ها جهانی هستند. ممکن است شما مدیر اجرایی و در تکاپوی مدیریت نوآوری شرکت خود باشید تا به نتایج چشم‌اندازهای‌تان برسید یا صرفا یک پروژه نوآورانه را دنبال‌کنید و شاید به سختی بتوانید از حمایت‌های لازم برای طرحی نوآورانه برخوردار شوید. در هر صورت، شما تنها نیستید، بسیاری از رهبران کسب‌و‌کارهای موفق، خود را در چالش جست‌وجو برای نوآوری می‌یابند.
 • تجربه غول داروسازی آمریکا در مدیریت بازار

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: تسلیم شدن در برابر خواسته‌های کوتاه‌مدت ذی‌نفعان و به‌ویژه سرمایه‌گذاران، نتیجه‌ای به جز شکست در بلندمدت ندارد. برای فرار از این تله، نیاز است تا شرکت‌ها از ذی‌نفعان خود رویگردان شده، تمام توجه خود را معطوف خواسته‌ها و نیازهای مشتریان کنند و اصطلاحا استراتژی ستاره قطبی را در پیش بگیرند. این روش در نهایت به نفع همه خواهد بود و حتی سرمایه‌گذاران نیز در بلندمدت به منافع بیشتری دست پیدا می‌کنند. شرکت داروسازی جانسون‌اند‌جانسون (یا جی‌اندجی) آمریکا، یکی از شرکت‌هایی است که در طول دوران فعالیت خود، یک ستاره قطبی برای مشتریانش بوده است.

بیشتر