آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۴۹

 • هنر معرفی تصمیم ادغام و تملیک در شرکت

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌و‌کار
  در سال‌جاری چند اتفاق جدید در بازار سرمایه کشور رخ داد. یکی از این اتفاقات ادغام شرکت داده‌گستر عصرنوین «های‌وب» که در شهریور ماه امسال به بورس اوراق بهادار تهران راه یافته بود، با شرکت پارس‌آنلاین بود. اگرچه هنوز هم نتوانسته‌ام در سایت اخبار های‌وب، بیانیه‌ یا اعلانیه‌ای درباره این ادغام پیدا کنم، اما در هر صورت درباره آن از طریق سایر رسانه‌ها به اندازه کافی مطلع شدیم. پس از انتشار این خبر، موضوع ادغام های‌وب و آسیاتک بود که در نهایت پس از مدتی منتفی شد اما بازهم اطلاعیه‌ای به‌دست نیاوردم که چرایی تصمیم اول یا علت عوض شدن آن را توضیح دهد.
 • با روحیه‌ای آزادتر و اراده‌ای قوی‌تر روزتان را آغاز کنید

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع: کتاب Work Happy Now: جولیا کامرون در کتاب پرفروش و معروفش به نام «The Artist’s way» ضمن اشاره به نوشتن روزانه برنامه‌های روتین از افراد می‌خواهد روزشان را با نوشتن «صفحات صبحگاهی» آغاز کنند. به عقیده او این کار به شما کمک می‌کند تا با روحیه‌ای آزادتر و اراده‌ای قوی‌تر روزتان را آغاز کنید. پس اولین کاری که پس از بیداری، پیش از هر کار دیگری باید انجام دهید همانا نوشتن صفحات صبحگاهی‌تان آن هم به صورت روتین و بدون فکر کردن است. به یاد داشته باشید که این صفحات، فقط برای دیدگان شما نوشته خواهد شد و کس دیگری نباید از آنها باخبر شود. پس آنها را از دیگران دور نگه دارید. همین مساله به شما جرات و اطمینان می‌دهد که با خیال آسوده هر چه دل تنگ‌تان می‌خواهد روی کاغذ بنویسید.
 • چگونه هنگام مصاحبه بر استرس خود غلبه کنیم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز هفته گذشته در یک جلسه مصاحبه حاضر شدم. اصلا آمادگی نداشتم و کمی دیر به جلسه رسیدم. طی جلسه نیز نمی‌توانستم تمرکز کنم و حسابی دستپاچه شده بودم. روی هم رفته، مصاحبه خوب پیش نرفت و می‌دانم که علتش، استرس بیش از حد بود. نمی‌دانم دوباره با من تماس بگیرند یا خیر، اما به هر حال مصاحبه‌های دیگری در پیش دارم و سوالم اینجاست که چگونه می‌توانم میزان استرسم را کم کنم.
 • عصر صنعت و ورشکستگی آموزشی

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  منبع:کتاب Schools That Learn: بسیاری این ایده را مطرح می‌کنند که عصر صنعتی چندین دهه است که به پایان خود رسیده و سال‎هاست که دیگر دودکش‎های سر به فلک کشیده و تولید انبوه جای خود را به بیت‎ها و بایت‎های عصر دیجیتال داده‎اند. اشتباه این افراد در این مساله است که نمی‎توانند میان تغییر در فناوری‎های غالب با تغییر در ارزش‌ها و روندهای اجرایی که ساختار عصر صنعتی را شکل داده‎اند، تمایز و تمیزی قائل شوند.

بیشتر