آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۳۱

 • ۱۰ لازمه موفقیت که هیچ ربطی به هوش شما ندارد

  نویسنده: Johnson Kee مترجم: مینا افروزی
  هرکس تعریف مخصوص خود را برای «موفقیت» دارد؛ ولی بخش مشترک همه این تعاریف عبارت است از تاثیر بزرگی که روی میلیون‌ها انسان می‌گذاریم؛ به این معنی که از لحاظ احساسی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهیم.شما می‌توانید: برای آنها لذت‌بخش باشید، منبع الهامشان باشید، انگیزه‌بخش باشید، آنها را به گریه بیندازید یا باعث شوید که کاری انجام دهند.
 • افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سرمایه‌گذاری‌ها

  منبع: www.mahya.pro: هوش مصنوعی برخی فعالیت‌ها از جمله بخش‌هایی از امور مالی مثل جلوگیری از فساد را در سراسر دنیا متحول کرده است. اما در اموری مثل مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و گزینش سهام هنوز هیچ چیز نتوانسته جای هوش انسانی را بگیرد.
 • چگونه در محیط کار احساس قدرت کنیم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، مدتی است که به سمت مدیریت واحد IT ارتقا یافته‌ام. از اینکه قدرت بیشتری دارم، خوشحالم اما همیشه می‌ترسم که این شغل و در نتیجه قدرتم را از دست بدهم. سوالم اینجاست که چگونه می‌توانم به این ترس غلبه کنم. آیا راهی هست که همیشه احساس قدرت کنم؟ آیا احساس قدرت به جایگاه شغلی وابسته است؟
 • مدرسه و مبانی بنیادین یادگیری سازمانی

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  منبع:کتاب Schools That Learn: ایده‎ سازمان‎های یادگیرنده و اجرای آن در سازمان‎ها، ایده‎ نسبتا جدیدی است که عمر چندان زیادی از عرضه‎ عمومی آن نمی‎گذرد، به همین خاطر نیز شاهد هستیم که افراد مختلف، با رشته‎های تحصیلی، حوزه‎های کاری و عقاید متنوع، جذب این ایده شده و برای اجرای آن تلاش می‎کنند.

بیشتر