آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۳۰

 • چرا مدیران از واگذاری وظایف اجتناب می‌کنند؟

  نویسنده: Byron Conway مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: EmployeeConnect.com: همه ما، حتی اگر حرفه‌ای باشیم، گاهی به کمک دیگران نیاز داریم و این یک حقیقت انکارناپذیر است. درخواست کمک از دیگران کسر شأن نیست. فقط کافی است غرور خود را کنار بگذاریم و به استعدادهایی که دیگران دارند و ما نداریم، احترام بگذاریم. هیچ موفقیتی به تنهایی حاصل نمی‌شود. تنها در صورتی می‌توانید خودتان و اعضای تیمتان را به سمت پیشرفت هدایت کنید که از دانش و مهارت‌های تک تک آنها استفاده کرده باشید.
 • آماده‌باش شرکت‌ها در برابر ویرانگری دیجیتال

  نویسنده: Florian Leibert مترجم: مریم رضایی
  منبع: World Economic Forum: این روزها که هر روز یک تکنولوژی جدید جایگزین تکنولوژی دیگری می‌شود، همگام ماندن در دنیای تحول دیجیتال به تحولات تکنولوژیک بنیادی نیاز دارد. کسب‌وکارهایی که از این تغییر استقبال نکنند یا استعدادهای لازم را برای اجرای آن جذب نکنند، با ریسک جدی ویران شدن به دست کسب‌وکارهایی که این کار را انجام می‌دهند، مواجهند. ویرانگری یا اختلالی که تکنولوژی جدید در کار کسب‌وکارهای موجود ایجاد می‌کند، حتی برای بزرگ‌ترین شرکت‌ها هم کلمه ترسناکی است و می‌توان شاهد وقوع آن در همه صنایع بود.
 • اخبار خوبی برای خرده‌فروشان شنیده می‌شود

  نویسنده: Michelle Gerdes مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: جای شکی نیست که چند دهه گذشته دورانی دشوار برای اکثر خرده‌فروشان بوده است. اینترنت باعث ظهور پدیده‌هایی مانند آمازون و سایر خرده‌فروشان آنلاین و پدیده showrooming شد و آنها اختلالی در این عرصه ایجاد کردند (showrooming به معنی حضور در فروشگاه و بررسی قیمت و کیفیت اجناس و سپس خرید آن در فروشگاه‌های آنلاین با قیمت کمتر است). اقتصاد بی‌ثبات، قیمت بالای بنزین، مشاغل نامعلوم و چشم‌انداز‌های سیاسی بسیاری از خریداران را وحشت‌زده و با بودجه‌های اندک تنها گذاشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر