آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • تهدیدهای کسب‌وکارتان را از سهامداران مخفی نکنید!

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@mahya.pro
  بانک نردیا، در سال ۲۰۰۰ در استکهلم، پایتخت سوئد تاسیس شد. این بانک از ادغام چند بانک سوئدی، فنلاندی، نروژی و دانمارکی به‌وجود آمد. امروز این بانک که در کشورهای اسکاندیناوی بسیار فعال است، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های اروپا به‌شمار می‌رود و سهام آن در بازار بورس نزدک عرضه می‌شود. در گفت‌وگویی با رادنی آلفون، مدیر ارتباط با سرمایه‌گذاران بانک نردیا، از او درباره عملکرد و نقش واحد ارتباط با سرمایه‌گذاران این بانک سوال کردم که در ادامه می‌خوانید.
 • شادی در کار از طریق ترسیم نقشه ذهنی

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  برای تغییر، باید خودتان را به شکل دیگری ببینید. شاعری گفته: «من دنیا را آن طور که هست نمی‌بینم، بلکه آن طوری که خودم هستم می‌بینم.» منظور او این است که هیچ کس را نمی‌توانید پیدا کنید که عقیده و دیدگاهی خنثی و بی طرف داشته باشد. همه ما دنیای پیرامون خود را از دریچه دنیای درون خود می‌بینیم و بر همین اساس دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات مختلف شکل می‌دهیم. ما به‌عنوان انسان، همیشه جهان را به‌صورت مستقیم نگاه نمی‌کنیم.
 • چگونه به سوالات مصاحبه رفتاری پاسخ دهیم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، هفته گذشته در یک مصاحبه شغلی حاضر شدم. وقتی جلسه آغاز شد، مسوول مصاحبه ده‌ها سوال از من پرسید که همه آنها با عبارت «از زمانی بگو که...» شروع می‌شدند، مثلا «از زمانی بگو که با یک مشتری عصبانی مواجه شدی.» من از شنیدن این سوالات شوکه شدم چون قبلا شنیده بودم که این روش مصاحبه، قدیمی شده و برمی‌گردد به سال‌ها پیش. چرا کارفرمایان خودشان را به روز نمی‌کنند؟ هنوز نمی‌دانند که راه‌های بهتری برای مصاحبه وجود دارد؟ البته ظاهرا من در مصاحبه موفق بوده‌ام چون به مصاحبه دوم دعوت شدم. اما اگر در مصاحبه دوم هم چنین سوالاتی پرسیدند، چه جوابی بدهم؟
 • حلقه مفقوده‌ یادگیری در مدارس امروز

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  امروزه با اینکه دانش‌آموزان در مدارس از تحصیلات به مراتب بهتری نسبت به نیم قرن پیش برخوردار هستند و معلمان نیز با روش‎ها و فنون نوین تدریس آشنایی بیشتری پیدا کرده‎اند، اما رقابت میان دانش‎آموزان و مدارس نسبت به سال‎های گذشته سخت‎تر شده است و هر دانش‎آموز پس از فارغ‎التحصیلی و برای موفقیت در بازار اشتغال، کار بسیار سخت‎تری را پیش رو دارد. در سال‎های اخیر، شاهد بوده‌ایم که مدارس به آرامی اما به‌صورت غیرقابل انکاری در زمینه‎های زیر دستخوش تغییر شده‎اند:

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر