آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۲۴

 • راه‌هایی برای مقابله با کوتاه‌مدت گرایی

  نویسندگان: Rebecca Darr, Tim Koller مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: McKinsey: سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و تحلیلگران فروش، در جلسات گزارش مالی شرکت‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کنند و بیش از سایر افراد با شرکت‌ها در تماسند. اما نباید از این نکته غافل شویم که سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، معمولا بخش کوچکی از کل سهامداران یک شرکت را تشکیل می‌دهند. در ایالات متحده، تنها ۲۵ درصد سهام شرکت‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت است. در حقیقت، از هر ۱۰ سهم، حدود ۷ سهم متعلق به سرمایه‌گذاران بلندمدت است که این سه گروه را شامل می‌شوند: سرمایه‌گذاران حقیقی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای.
 • مدیریت تجربه مشتری در سال ۲۰۱۷

  نویسنده: Neil Davey مترجم: مریم رضایی
  مدیریت تجربه مشتری این روزها بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است. اما آیا در سال میلادی‌ که پشت سر گذاشته شد، پیشرفت‌های خاصی در استانداردهای آن ایجاد شده یا نه؟
 • آیا بچه‌دار شدن با شروع کسب‌و‌کار منافاتی دارد؟

  نویسنده: Julia Beck مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: تصویر کلیشه‌ای از زندگی استارت‌آپی افرادی بین ۲۰ تا ۳۰ سال است که ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز هفته کار می‌کنند. تقریبا برای همه پرواضح است که هیچ ‌کدام از این افراد دارای فرزند نیستند چون هیچ‌کدام نمی‌توانند زندگی خارج از محیط کار داشته باشند. تصویر کارآفرینان معتاد به کار و بدون فرزند اغلب از سوی افرادی تقویت شده است که داستان‌ روزهای اولیه خسته‌کننده و بدون‌وقفه شرکت‌هایشان را تعریف می‌کنند. نگرانی من از این است که فراگیر شدن این تصویر- از زندگی استارت‌آپی که در آن فرزند داشتن منع شده است- برخی کارآفرینان مستعد را از شروع شرکت‌های جدید و رشد اقتصادی بازدارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر