آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۰۸

 • مزایای شغلی کارمندان در شرکت‌های بزرگ

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: shrm.org: در ابتدای سال ۲۰۱۷، محققان در انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) نظرسنجی سالانه خود را در رابطه با مزایای شغلی برگزار و نتایج آن را به‌صورت یک گزارش منتشر کردند. در این گزارش چند موضوع اصلی مورد بررسی قرار گرفت: گرایشات کلی، بررسی اهمیت مزایای شغلی، چگونگی استفاده از مزایا به‌عنوان اهرمی برای جذب و حفظ استعدادها و مروری بر ارزش تک‌تک مزایا از دیدگاه کارکنان.
 • افزایش شکاف جنسیتی هشداری برای همه دولت‌ها

  نویسنده: Henriette Kolb مترجم: مریم رضایی
  منبع: World Economic Forum: بیش از یک دهه است که تلاش می‌شود اختلاف جنسیتی بین زنان و مردان در جهان کم شود، حتی اگر درصد آن بسیار کوچک بوده باشد. این در حالی است که اخبار اخیر مجمع جهانی اقتصاد با ناامیدی حاکی از بیشتر شدن این اختلاف در سال ۲۰۱۷ بوده است. این قدمی رو به عقب در میان تلاش‌های جهانی برای رسیدن به برابری جنسیتی است که می‌تواند آسیب زیادی وارد کند.گزارش «شکاف جنسیتی جهانی ۲۰۱۷ مجمع جهانی اقتصاد» که اختلاف‌های جنسیتی را در بهداشت، آموزش، اقتصاد و سیاست بررسی می‌کند، دریافته که امسال میانگین کلی شکاف جنسیتی از ۷/ ۳۱ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۳۲درصد افزایش یافته است.درست است که رقم افزایش یافته بسیار اندک است، اما اولین روند افزایشی از زمان شروع بررسی نابرابری‌های جنسیتی توسط مجمع در سال ۲۰۰۶ است و نشان می‌دهد تلاش‌های بخش‌های خصوصی و دولتی برای اولویت‌ قرار دادن تفاوت‌های جنسیتی متوقف شده است.
 • چهار راز برای اجرایی کردن ایده

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: Forbes: محلی برای رهبری سازمانی دور از دفتر اصلی (off-site) که به خوبی طراحی شده باشد، مکان فوق‌العاده‌ای برای گردآوری ایده‌های بزرگی است که می‌توانند کسب‌و‌کار شما را رشد دهند. شما یک سخنگو می‌آورید، بحث عمیقی را پیش می‌گیرید و یک تجزیه‌و‌تحلیل انجام می‌دهید اما ناگهان همه چیز تیره و تار می‌شود. مردم آنچه را از دست داده‌اند یا آنچه منجر به عقب افتادن آنها می‌شود، می‌بینند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر