آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۰۹

 • راه‌های جدید ارتباط مستقیم با مدیران ارشد

  دکتر محیا کربلایی / تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار/ mk@mahya.pro
  هرچند فاصله‌های فیزیکی امروز بیشتر و بیشتر شده‌اند، اما اینترنت بسیاری از ما را به یکدیگر نزدیک کرده است. اخبار به سرعت از گوشه‌ای در جهان به گوشه دیگر منتقل می‌شوند و شرکت‌ها برای اینکه بتوانند با این روند هماهنگی و همگامی داشته باشند، باید از همه امکانات خود بهره بگیرند.
 • اگر می‌خواهید در محل کارتان احساس خستگی نکنید

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی/ alavitarjomeh@gmail.com
  آیا تاکنون برای شما پیش آمده که در محل کارتان به شدت احساس خستگی کنید و به‌طور پی در پی به ساعت‌تان نگاه کنید و انتظار پایان ساعت کاری را بکشید؛ چرا که دیگر انرژی کافی برای کار کردن را در خود احساس نمی‌کنید. شاید پاسخ بسیاری از شما به این سوال مثبت باشد. حال سوال اینجاست که چه می‌توان کرد تا در تمام ساعات کاری با انرژی و پرتوان بود و به بهترین شکل کار کرد؟ در اینجا چند توصیه در ارتباط با جلوگیری از خستگی در محل کار و تقسیم انرژی طی ساعات طولانی کاری ارائه شده است:
 • ۱۲ رفتار غیرحرفه‌ای که از متقاضیان کار سر می‌زند

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، من در واحد استخدام کار می‌کنم. فرهنگ سازمانی برای ما بسیار مهم است و تلاش می‌کنیم افرادی را استخدام کنیم که آگاه، هوشیار و ممتاز باشند. چند روزی است که با «اشلی»، یکی از کسانی که برای ما درخواست شغلی فرستاده از طریق ایمیل در تماس هستم. هفته گذشته، ایمیلی از او دریافت کردم که از یک آدرس جدید فرستاده شده بود و با آدرسی که قبلا از او گرفته بودم، فرق داشت. وقتی آدرس جدیدش را دیدم، یکه خوردم چون به نظرم اصلا برای مکاتبات کاری مناسب نبود، چیزی شبیه: partyyyyy۲۰۱۵
 • مدرسه؛ سازمانی یادگیرنده

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  ایده‎ سازمان‎های یادگیرنده و اجرایی، ایده‎ نسبتا جدیدی است که عمر چندان زیادی از عرضه‎ عمومی آن نمی‎گذرد. به همین خاطر نیز شاهد هستیم که افراد مختلف با رشته‎های تحصیلی، حوزه‎های کاری و عقاید متنوع، جذب این ایده شده و برای اجرای آن تلاش می‎کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر