آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۰۶

 • رنج مشتری برای گنج تجاری

  نویسنده: Sean McPheat مترجم: مریم رضایی
  وب‌سایت بازاریابی MyCustomer اخیرا بررسی کرده که برندهایی مثل IKEA و TK Maxx با وجود ارائه تجربیات مشتری ناخوشایند، چطور در حال پیشرفت هستند. در این مقاله با توضیح مفاهیم اقیانوس آبی و اقیانوس قرمز، بررسی می‌شود که چگونه می‌توان با ایجاد «مزاحمت‌های مثبت» برای مشتری، مزیت رقابتی ایجاد کرد.
 • کارآفرینی ورزش در پرتو جهانی‌شدن

  اصغر حسنوند دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل asgharhassanvand@gmail. com
  جهانی‌شدن به‌عنوان موضوعی عمده در روابط بین‌الملل، ظرف چند دهه اخیر موجب بروز تغییراتی شگرف درنظام بین‌الملل شده است. جهانی شدن به‌عنوان یک فرآیند، اکنون یک حقیقت تاریخی است که تعاملات افراد در کشورهای مختلف را افزایش می‌دهد آنها همدیگر را ملاقات کرده، کالاها و ایده‌هایشان را باهم مبادله می‌کنند. به باور سمیر امین، (اقتصاددان مصری تبار)جهانی‌شدن عبارت است از برقراری یک بازار جهانی برای کالا و سرمایه و پیشرفت به سوی نظام جهانی تولید.
 • آیا شما یک میکرومدیر هستید؟

  نویسنده: Muriel Maignan Wilkins مترجم: امین لطفی، کارشناس ارشد مدیریت
  منبع: HBR: مطمئنا هیچ کس دوست ندارد جزئیات کارش هم مدیریت شود. چرا که باعث ناامیدی و تضعیف روحیه و انگیزه می‌شود. با این حال، بعضی از مدیران نمی‌توانند از انجام دادن این کار خودداری کنند. کار کردن با رئیسی که مرتب شما را کنترل می‌کند و به شما اعتماد ندارد، سخت است، ولی تصور کنید اگر خود شما کسی باشید که در حال «میکرو مدیریت» یا مدیریت ذره‌بینی باشید، آن وقت چه؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر