آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۴۷

 • شناخت مشتری، گامی مهم در پروژه‌های طراحی محیط کار

  مریم مرادخانی

  گردآوری: Elise Shapiro

  مترجم: مریم مرادخانی

  در ماه ژوئن گذشته، چند تن از کارشناسان طراحی، استراتژی و مدیریت گرد هم آمدند تا در یک رویداد چند روزه که از سوی «زک‌کید»، بنیانگذار شرکت Swingspace ترتیب داده شده بود، سخنرانی کنند. در این سخنرانی‌ها چند موضوع اصلی به‌طور اجمالی مورد بررسی قرار گرفت، از جمله تغییرات در مفهوم و ماهیت محیط کار. در ساعات پایانی روز آخر، درحالی‌که همه ما تصور می‌کردیم گردهمایی به پایان رسیده، دست‌اندرکاران شرکت Wework ما را به یک برنامه جانبی دعوت کردند تا گفت‌وگوها را گسترش دهیم.

 • هفت خطای سفر تحول در تجربه مشتری

  Harald Fanderl مریم رضایی

  نویسنده: Harald Fanderl

  مترجم: مریم رضایی 

  تجربه مشتری به چیزی شبیه نوشدارو برای کسب‌‌وکارها تبدیل شده است. این تجربه اگر خوب و مثبت باشد، ارزش ایجاد می‌کند، هزینه‌ها را می‌کاهد و هم رضایت مشتری و هم رضایت کارکنان را ارتقا می‌دهد. اما ایجاد یک ظرفیت تجربه مشتری موثر فقط این نیست که روی داده‌های موجود تحلیل‌هایی صورت بگیرد یا واسط بزرگی برای یک سایت موبایل ایجاد شود. این کار نیازمند تحول کسب‌وکار است: فرآیندها، تکنولوژی ذهنیت کارکنان و رفتار آنها.

 • بدون هوش هیجانی ذهن‌آگاهی مفید نخواهد بود

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  تحقیقات و تجزیه‌و‌تحلیل ما حاکی از یک رابطه پیچیده بین ذهن‌آگاهی (mindfulness) و عملکرد اجرایی است؛ رابطه‌ای که درک آن برای رهبران سازمانی مهم است؛ چرا که آنها به دنبال پیشرفت در شغل‌شان هستند. ذهن‌‌آگاهی یا حضور ذهن یک روش تغییر توجه شما به درون‌تان، برای مشاهده تفکرات، احساسات و فعالیت‌ها بدون تفسیر یا قضاوت است. ذهن‌آگاهی به معنای آگاهی از افکار، رفتار، هیجانات و انگیزه‌هاست به طوری که بهتر بتوانیم آنها را مدیریت و تنظیم کنیم. مزایایی مرتبط با این نوع فعالیت از روابط قوی‌تر با سایرین تا سطوح بالای عملکرد رهبری سازمانی را شامل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر