آرشیو روزنامه شماره ۳۹۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۹۷۴

 • ۲۹ نکته‌ای که شما را به یک رئیس ترسناک تبدیل می‌کند

  Vu Le مجتبی جشنی آرانی

  نویسنده: Vu Le

  مترجم: مجتبی جشنی آرانی

  دانشجوی دکترای رشته مدیریت رفتار سازمانی

  هنگامی که آقای وو لی، وبلاگ‌نویس و مدیرعامل موسسه تحقیقاتی «رینیر ولی» در تحقیقی از افراد خواست مواردی که یک رئیس را ترسناک می‌کند توصیف کنند، با سیلی از پاسخ‌ها مواجه شد که در ادامه خصوصیاتی که افراد بیشتر بر آنها تاکید کرده بودند را می‌خوانیم. توجه داشته باشید، شما هم ممکن است خود را در این بین ببینید.

  ۱.

 • صرف‌نظر کردن از یک تجارت ۱۰۰ میلیون دلاری!

  سیدحسین علوی لنگرودی

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

  شرکت پیکاسو یک شرکت تولید نرم‌افزار و لوازم جانبی مورد نیاز در بخش مخابرات، ذخیره‌سازی حجم بالای اطلاعات و همچنین ارتباطات بیسیم است. استراتژی اصلی این شرکت مبتنی بر شناسایی بازارهای بالقوه و تلاش برای ورود قدرتمندانه به آن بازارها و کنار زدن رقباست. اخیرا شرکت متوجه شده در چین بازار رو به رشدی برای ارتباطات بیسیم در حال شکل‌گیری است و رقبای قدرتمندی نیز در آنجا حضور ندارند و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود بازاری ۱۰۰ میلیون دلاری در چین در انتظار شرکت پیکاسو باشد.

 • چگونه IT بر مدیریت «پایدار» اثر می‌گذارد؟

  مهدی نیکوئی

  نویسندگان: دارسی هیچکاک و مارشا ویلارد

  مترجم: مهدی نیکوئی

  nikoueimahdi@gmail. com

  فناوری اطلاعات (IT)، یکی از بخش‌های سازمان است که بیشترین آثار زیست‌محیطی و اجتماعی را دارد. با این حال، به‌دلیل آنکه این بخش در پشت بخش‌های سخت‌تر و نمایان‌تر سازمان نهفته شده، به‌طور معمول مورد غفلت واقع می‌شود. بیشتر ما زمانی که به محل کار خود رسیده و پشت کامپیوترهایمان قرار می‌گیریم، به فعالیت‌های فراوانی که برای پیشبرد فعالیت‌ها و پشتیبانی از فرآیندها انجام می‌شود، توجهی نمی‌کنیم.

 • با «افکارنویسی» بر دام‌های توفان فکری غلبه کنید

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  Brainstorming یا «توفان فکری» یک تکنیک خلاقیت فردی یا گروهی است که طی آن، با جمع‌آوری فهرستی از ایده‌ها توسط اعضای گروه، برای رسیدن به یک جمع‌بندی در مورد یک مساله تلاش می‌شود. اما این روش با مشکلات بسیاری همراه است. آنچه باید در عوض آن انجام دهید «افکارنویسی» یا brainwriting است. در واقع روش‌هایی مانند «افکارنویسی» ایده‌هایی را در حجم بسیار بزرگ‌تری نسبت به توفان فکری ایجاد می‌کنند.

  افکارنویسی چیست؟

  افکارنویسی در دهه ۱۹۷۰ در آلمان محبوب شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر