آرشیو روزنامه شماره ۳۹۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۹۷۳

 • ۳ مرحله برای کنترل دگرگونی‌های حاصل از کاهش هزینه

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  در مقاله هفته گذشته گفتیم که هیچ‌کس نمی‌تواند مطمئن باشد که یک کاهش هزینه سختگیرانه به نتیجه دلخواه خواهد انجامید. این تلاش‌ها اغلب به‌جای اینکه یک شرکت را در موقعیت رشد موثر قرار دهد، آن را تضعیف می‌کند. در پژوهش ما که روی ده‌ها سازمانی که در حال اجرایی شدن برنامه‌های کاهش هزینه جامع هستند انجام شد، شاهد آشفتگی کارمندان بوده‌ایم و اینکه تا چه حد نیازهای آنها در این برنامه‌ریزی برای تحول فراموش شده است، اما چه می‌شود اگر تجدید سازمان چیزی بیش از یک فعالیت به شدت سختگیرانه باشد؟ چه می‌شود اگر این نوسازی به‌جای ترس به امید منجر شود؟ چه می‌شود اگر این بازسازی تنها قول یک شرکت قدرتمندتر و مکانی بهتر برای کار کردن را ندهد؛ بلکه واقعا این امر را محقق سازد؟

  شما و مدیریت ارشد شرکت‌تان با تلاشی شایسته نشان می‌دهید که دیدگاه موثقی از چگونه موفق شدن دارید.

 • ویژگی‌های مدیری که محبوب دل‌هاست

  فرانک تونا سیدحسین علوی لنگرودی

  نویسنده: فرانک تونا

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

  alavitarjomeh@gmail. com

  یکی از اصول و مبانی کلیدی مدیریت براساس روابط انسانی و اخلاق‌مداری، بر ایجاد و تقویت رابطه‌ای مطلوب و انسانی بین مدیران و کارکنان تاکید می‌کند و این موضوعی است که در سال‌های اخیر به نحو فزاینده‌ای مورد توجه مدیران قرار گرفته است، به‌طوری‌که بسیاری از مدیران و روسای شرکت‌ها می‌کوشند با بهبود بخشیدن روابط خود با کارکنان، به افزایش بهره‌وری آنها و راندمان کاری‌شان کمک کنند.

 • چرا کوچ مدیران با تجربه بانکی اتفاقی خطرناک است؟

  علی چپردار

  دانشجوی دکترای کارآفرینی

  دنیای امروز، دنیای رقابت بنگاه‌های اقتصادی برای تسخیر بازارها و جلب مشتریان است و محور عمده این رقابت‌ها بر به‌کارگیری سرمایه‌ها‌‌، رو‌ش‌ها و راهبردهای جذب مشتریان متمرکز شده است. صنعت بانکداری نیز نسبت به گذشته به بازاریابی و به‌کارگیری مفاهیم آن توجه بیشتری کرده است‌. با توجه به شکل‌گیری انواع مختلف بانک‌ها در کشور‌‌، اگر بانک‌های کشور نتوانند راهبردهای خاصی را در رقابت با یکدیگر تدوین کنند‌‌، به مرور زمان سهم خود را از بازار بانکی از دست خواهند داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر