آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۷۴

 • حمله هنرمندان به ترامپ

  دنیای اقتصاد: هرچند رئیس‌جمهور جنجالی آمریکا با سیاست‌های عوام‌‌فریبانه‌اش توانسته در این سه سال دل گروهی از مردم آمریکا را با خود همراه کند؛ اما در جذب نخبگان جامعه از جمله هنرمندان بسیار ناکام مانده و از نیش کنایه‌ها و آماج حمله‌های آنها در امان نمانده است.
 • سبقت فیلم اکشن از «شیرشاه»

  دنیای اقتصاد: با اینکه در هفته‌های گذشته پرده‌های سینماهای جهان با حضور آثار متفاوتی چون انیمیشن «شیرشاه» ساخته کمپانی دیزنی و «روزی روزگاری در هالیوود» اثر نسبتا هنری کارگردان مشهور کوئنتین تارانتینو رنگ و بویی دیگر به خود گرفته بود، در چند روز اخیر با اکران فیلم‌ «هابز و شاو» از مجموعه فیلم‌های سینمایی «سریع و خشمگین» بار دیگر به دست آثار اکشن افتاد.
 • سریال مهدی فخیم‌زاده برای نمایش خانگی

  مهدی فخیم‌زاده مشغول ساخت سریالی برای شبکه نمایش خانگی است. او در این باره توضیح داد: نام این سریال «اجاره به شرط تملیک» است و تا اندازه‌ای دارای موقعیت‌های طنز است و مخاطب را قلقلک می‌دهد و سوژه‌ای به‌روز و تازه‌ دارد. فخیم‌‌زاده افزود: همان‌طور که من زمانی از سینما به تلویزیون رفتم و احساس کردم آینده نمایش در جعبه جادویی‌ است، در حال حاضر هم از نظر من آینده نمایش در دست شبکه نمایش خانگی و شبکه‌های اینترنتی است نه در سالن‌های سینما و تلویزیون.
 • حراج خیریه آثار نقاشیخط هنرمندان جوان

  فارس: مجموعه‌ای از نقاشیخط‌های عظیم فلاح و هنرجویانش با هدف یاری‌رسانی به دختران معلول ذهنی به نمایش درمی‌آید و پس از یک دوره کوتاه به حراج گذاشته می‌شود.
 • اکران دو فیلم‌ جدید از چهارشنبه

  مهر: فیلم سینمایی «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی از فردا چهارشنبه شانزدهم مردادماه اکران شود. قصه ایده اصلی فیلم مربوط به فساد مالی و پشت پرده مناقصات بین‌المللی و بزرگ در سطح کشور است.
 • نقد مستند زندگی دوتارنواز خراسانی

  هنرآنلاین: مستند «ذاکر» به کارگردانی فرشاد فداییان ساعت ۱۹ فردا با حضور منوچهر انور، کیاوش صاحب نسق، فرشاد فداییان و... در شهرکتاب مرکزی رونمایی می‌شود. این مستند درباره زندگی نورمحمد دُرپور دوتارنواز خراسانی است. درپور از معدود بازماندگان صاحب سبک منطقه جنوب خراسان بود که گنجینه‌ای از نغمه‌های شفاهی موسیقی این منطقه را در سینه داشت و می‌توان او را نماد موسیقی عرفانی منطقه تربت جام و خراسان شمالی به شمار آورد. علاقه‌مندان به موسیقی و فیلم مستند می‌توانند روز چهارشنبه همزمان با مراسم رونمایی مستند ذاکر، دی‌وی‌دی آن را در شهرکتاب مرکزی تهیه کنند. شرکت در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد است. شهرکتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، نبش کوچه کلاته، میزبان علاقه‌مندان به هنر است.
 • شاهکار بریتانیایی ممنوع‌الخروج شد

  ایسنا: دولت بریتانیا،‌ خروج تابلوی نقاشی ۱۰ میلیون پوندی «ویلیام ترنر» از کشور را به‌طور موقت ممنوع اعلام کرد. این تابلو نقاشی آبرنگ که کوهستان «‌ریگی» واقع در سوئیس را در سپیده دم به تصویر کشیده، یکی از سه تابلوی نقاشی «کوهستان ریگی» است.
 • تقدیر از واروژ کریم‌مسیحی در آکادمی سینماسینما

  ایسنا: در دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما، تندیس مهرگیاه با عنوان «پاسداشت یک‌ عمر عشق به سینما» به فیلمساز مطرح ایرانی واروژ کریم‌مسیحی تعلق می‌گیرد.

بیشتر