آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۴۴

 • کارنامه جشنواره ۳۷

  دنیای‌اقتصاد: از صبح امروز، تقویم سینمای ایران ورق خورده و سال جدید برای تولیدهای سینمایی آغاز شده است. اگرچه پایان جشنواره فیلم فجر با اعلام برندگان سیمرغ‌های این جشنواره، همیشه حاشیه‌ها،‌شگفتی‌ها و اعتراض‌های بسیاری را به دنبال دارد؛ اما با وجود این، زمان زیادی طول نمی‌کشد که حاشیه‌ها فروکش می‌کنند و تلاش فیلمسازان برای ربودن سیمرغ‌های سال بعد آغاز می‌شود.
 • نمایشگاه آثار قباد شیوا در گالری دیلمان

  دنیای اقتصاد: نمایشگاه طراحی‌ها و تصویرسازی‌های قباد شیوا با عنوان «زمزمه‌ها» جمعه ۲۶ بهمن در گالری دیلمان افتتاح می‌شود.
 • تجلیل از «ر.اعتمادی» در خانه داستان چوک

  مراسم تقدیر از «ر.اعتمادی» با حضور جمعی از نویسندگان و علاقه‌مندان آثار این نویسنده فردا چهارشنبه در خانه داستان چوک برگزار می‌شود. در این مراسم که به مناسبت روز جهانی داستان و از سوی خانه داستان چوک با همکاری کتابخانه بعثت برپا خواهد شد، تکین حمزه‌لو، فریبا حاج دایی و مهدی رضایی سخنرانی می‌کنند.
 • آغاز اکران «سوء تفاهم» از فردا

  فیلم سینمایی «سوء تفاهم» به کارگردانی احمدرضا معتمدی از ۲۴ بهمن ماه در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود.
 • «ترس و لرز» روی صحنه تماشاخانه شهرزاد

  دنیای اقتصاد: نمایش «ترس و لرز» به نویسندگی و کارگردانی فرزاد امینی در تئاتر شهرزاد روی صحنه است.در این نمایش که با تفکری اگزیستانسیال و با محور تنهایی و اضطراب، به سفر سه روزه حضرت ابراهیم به مقصد کوه مرایه می‌پردازد، زهرا سوری و بهرام عباسی فرد ایفای نقش می‌کنند.«ترس و لرز» یکی از آثار مطرح سورن کی یرکگور است که وی آن را یکی از بهترین کتاب‌های خود توصیف کرده و گفته که این کتاب برای جاودانه کردن نام او کافی است. علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش می‌توانند تا ۱۸ اسفند هرشب ساعت ۱۸ به تئاتر شهرزاد به آدرس چهارراه کالج، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو مراجعه کنند.این نمایش تا ۱۸ اسفند در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد بود.
 • نامزدی آتوسا مشفق برای دریافت جایزه «ولکام »

  ایبنا: نامزدهای اولیه جایزه ۳۰ هزار پوندی وِلکام که بزرگداشت آثار داستانی و غیرداستانی در حوزه پزشکی است، اعلام شد و آتوسا مشفق، نویسنده ایرانی‌الاصل ساکن آمریکا با کتاب تحسین‌شده‌ «سال استراحت و آرامش من» در میان نامزدهای بخش داستانی قرار گرفت. علاوه بر کتاب مشفق نام چهار کتاب دیگر به‌عنوان نامزدهای اولیه جایزه وِلکام در بخش داستان قرار گرفتند که عبارتند از: «زمزمه» نوشته ویل ایوز، «بینایی» نوشته جسی گرینگراس، «آستراتورف» نوشته متیو اسپرلینگ از بریتانیا و «آب تازه» نوشته آکواکی اِمِزی از نیجریه. الیف شافاک، نویسنده اهل ترکیه رئیس هیات داوران این دوره است. فهرست نهایی جایزه بیستم مارس (۲۹ اسفند) اعلام و برنده در سی‌ام آوریل (۱۰ اردیبهشت سال آینده) معرفی خواهد شد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر