دولت هنگ‌کنگ تمام سینماها را روز بیست‌وهشتم مارس (۹ فروردین) بست چون موج دوم کووید-۱۹ به‌خاطر تمام افرادی که به کشور بازگشتند، گسترش یافت. سینماها شش هفته بعد در روز هشتم مه باز شدند چون تعداد موارد ابتلا در شهر تحت کنترل درآمد و تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی بهتر پیش رفت.

اما اثر پاندمی بر باکس‌آفیس پیش از بسته‌شدن سینماها حس شده بود و بعد از افتتاح دوباره آنها هم حس شد.

با استناد به ارقامی که شرکت باکس‌آفیس هنگ‌کنگ وابسته به انجمن صنعت فیلم هنگ‌کنگ منتشر کرده، درآمد حاصل از فروش در گیشه در شش ماه نخست ۲۰۲۰ فقط ۸/ ۳۷ میلیون دلار بود که نسبت به ۱۳۵ میلیون دلار به ثبت رسیده در بازه مشابه سال قبل با کاهشی ۷۲ درصدی مواجه شده است.

درحالی‌که تعداد عناوین داخلی اکران شده از ۲۱ فیلم به ۱۸ فیلم رسید، فیلم کمدی هنگ‌کنگی «استاد بزرگ عظیم» در صدر لیست قرار گرفت. این فیلم که طی بازه سال نو چینی یعنی حدود یک هفته پیش از اینکه سازمان سلامت جهانی وضعیت اورژانس سلامت جهانی را اعلام کند. منتشر شد، تقریبا ۸/ ۳میلیون دلار فروخت.

درامی از کره‌جنوبی با عنوان «سقوط خاکستر» که درباره یک فاجعه طبیعی است و روز اول ژانویه که اکران شده بود، پردرآمدترین فیلم غیرهنگ‌کنگی بود و توانست ۴/ ۲ میلیون دلار بفروشد. فیلم «۱۹۱۷» سم مندس هم پردرآمدترین فیلم‌هالیوودی بود و ۲ میلیون دلار فروخت. هنگ‌کنگ تا اینجا بیش از ۱۲۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت کرده و هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند