آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۶۸

 • گام جدید برای ثبت‌سفارش‌ها

  دنیای اقتصاد: گام جدید برای تعیین ضوابط ثبت‌سفارش ورود کالا از سوی سیاست‌گذار تجاری برداشته شد. در این چارچوب مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب نامه‌ای، شرایط ثبت‌سفارش برای «قطعی شدن پروانه ورود موقت» را در چهار مرحله به هم پیوسته اعلام کرده است؛ مراحلی که متقاضیان برای نهایی کردن فرآیند تعریف شده، ملزم به اجرای آن‌ هستند. در این راستا، مقرر شده است که روند ثبت‌سفارش و انجام عملیات ارزی توسط واردکنندگان، از طریق آماده‌‌سازی زیرساخت‌های لازم درسامانه جامع تجارت تسهیل شود.
 • پروژه اتاق شیشه‌ای در «صمت»

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد پروژه «اتاق شیشه‌ای» بارها در دست تهیه سازمان‌ها و نهادهای دولتی قرار گرفته است. «ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی و مبارزه با فساد» و «در دسترس بودن آمار و اطلاعات» از مهم‌ترین دلایلی است که مبادرت به شفاف‌سازی‌ در اتاق‌های شیشه‌ای را در دستور کار متولیان و سیاست‌گذاران قرار داده است. اما پس از وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که از ساختار اتاق‌های شیشه‌ای‌شان رونمایی کردند، این بار متولیان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند که بر اساس رویکرد پیشگیرانه در نظر دارند اتاق شیشه‌ای را در جهت شفافیت و مبارزه با فساد ایجاد کنند.
 • برگزاری نمایشگاه توانمندی ۵۰۰ شرکت برتر

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آغاز فراخوان بیست و دومین سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-۱۰۰) خبر داد و اظهار کرد امسال برای اولین بار نمایشگاهی برای نمایش توانمندی‌های ۵۰۰ شرکت برتر با هدف تقویت اعتماد عمومی و تقویت برند شرکت‌ها نیز علاوه بر همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر، برگزار خواهد شد.
 • ایجاد هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صمت گفت: بخش صنعت و معدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است و در همین جهت باید هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شود. علیرضا‌ هادی در گفت‌وگو با «شاتا» گفت: براساس سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت ورود خود را به بخش سرمایه‌گذاری کاهش داده و بخش خصوصی در این موضوع میدان‌دار است.
 • راه‌حل «محک» برای جلب مشارکت‌های مردمی

  دنیای‌اقتصاد: مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی محک اعلام کرد: قلک‌های محک در بیش از ۲۸ سال فعالیت این موسسه میهمان محل زندگی و کار نیکوکارانی بوده است که دغدغه کمک به همنوع داشته‌اند و به‌عنوان یکی از شناخته شده‌ترین، ساده‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های حمایت از کودکان مبتلا به سرطان شناخته می‌شوند.

بیشتر