آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۶۷

 • جغرافیای استانی دو وام تولید

  دنیای اقتصاد: جزئیات ثبت‌نام و پرداخت دو نوع وام برای تولید به‌روز شد. از یکسو، استان‌های پیشتاز برای دریافت تسهیلات با هدف تولید و اشتغال (موضوع بند الف تبصره ۱۸قانون بودجه سال ۹۸) شناسایی شدند و از سوی دیگر آخرین وضعیت تامین مالی بنگاه‌های کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد به تفکیک استان‌ها اعلام شده است.
 • سازوکار عرضه برق در بورس انرژی

  دنیای اقتصاد: مشکل مصرف‌کنندگان بزرگ برق در بورس انرژی ایران برطرف شده است و مصرف‌کنندگان می‌توانند به شرکت‌های برق منطقه‌ای مراجعه کنند. به گزارش «ایسنا»، مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق و عضو هیات‌مدیره شرکت توانیر درباره عرضه برق مصرف‌کنندگان بزرگ در بورس انرژی گفت: دستورالعمل مقررات ترانزیت انرژی الکتریکی در شبکه برق کشور توسط وزیر نیرو ابلاغ شده و سازوکارهای حضور مصرف‌کنندگان در بورس فراهم است.
 • وزیر صمت: مجوز صنایع ۱۰ روزه صادر می‌شود

  ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت بهبود فضای کسب‌وکار را از اولویت‌های این وزارتخانه برشمرد و گفت: میانگین زمان صدور مجوز برای صنایع کوچک، متوسط و بزرگ نزدیک به ۱۰ روز است و با برنامه‌های جدی دولت، این مدت زمان کاهش خواهد یافت.
 • ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی دولتی و خصوصی

  دنیای اقتصاد: براساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته، در حال حاضر ۶۷ درصد از ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی متعلق به بخش خصوصی است.
 • حذف قبوض کاغذی ۳۶ میلیون مشترک برق از مهرماه

  دنیای اقتصاد: مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با تاکید بر اینکه صدور قبوض کاغذی برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور از مهرماه امسال متوقف خواهد شد، گفت: در حال حاضر شماره تلفن همراه بیش از ۸۰ درصد مشترکان برق به‌منظور ارسال قبوض پیامکی و دیجیتال جمع‌آوری شده است.
 • وضعیت تجارت در پایانه بازرگان

  ایرنا: مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۹۸هزار و ۳۴۱ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده است. جابر اکبرزاده متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۷۹۳ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۴۲ هزار و ۴۳۱ دستگاه کامیون از کشور خارج شد که نسبت به سال قبل از آن یک درصد افزایش داشت.
 • استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی

  خبرگزاری مهر: رئیس اتاق تهران با بیان اینکه استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی کشور در جریان است، گفت: هم‌اکنون به‌صورت محدود در مبادلات تجاری خود، از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنیم. مسعود خوانساری با اشاره به بخشنامه‌های بانک مرکزی درخصوص رمزارزها که این موضوع را در انحصار بانک مرکزی دانسته است، گفت: مجموعه سیاست‌گذاران در حوزه رمزارزها، بسیار کُند عمل می‌کنند و همین حرکت آرام سیاست‌گذار در این حوزه، به‌طور قطع به اقتصاد ایران ضربه می‌زند؛ به‌خصوص اینکه دولت باید دو سال قبل، در این حوزه تصمیم‌گیری می‌کرده است. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن تهران افزود: دولت باید دو سال پیش در این خصوص تصمیم می‌گرفت تا قواعد مرتبط با تولید و تجارت رمزارزها را اعلام کند؛ اما همیشه دیر تصمیم می‌گیرند و پس از آن، متاسفانه با بگیر و ببند می‌خواهند مشکل را حل کنند که باز هم کل کار، دچار مشکل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر