آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۲۶

 • ۱۱ برنامه برای مدیریت پیک

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تامین برق پایدار برای پیک تابستان امسال به دو دلیل از حساسیت بالایی برخوردار است. به تعبیر سکاندار وزارت نیرو، از یکسو «افزایش دما به‌عنوان یک عامل تشدیدکننده» و از سوی دیگر «خوش‌خیالی ترسالی ناشی از بارندگی‌ها»، دو عاملی هستند که حساسیت بیشتری راجع به عرضه پایدار انرژی به وجود آورده‌اند. ارزیابی‌ها حاکی است که در ازای هر یک درجه افزایش دما، بیش از ۱۳۰۰ مگاوات مصرف برق در کشور افزایش می‌یابد. این در حالی است که براساس برآوردهای صورت گرفته، تابستان امسال تابستانی گرم با درجه دمای بالا خواهد بود.
 • موافقت با مطالبه گمرکی

  دنیای اقتصاد: غلامحسین شافعی با ارسال نامه‌ای به اسحاق جهانگیری تقاضای حذف گواهی مبدأ از مجموعه اسناد مورد تقاضای گمرک برای واردات کالا را ارائه داد که مورد قبول معاون اول رئیس‌جمهور قرار گرفت. جهانگیری در پی‌نوشت این نامه، ضمن موافقت با اصل پیشنهاد، به وزیر اقتصاد دستور داده است اگر اجرای کار به مصوبه ستاد مقابله با تحریم نیازمند است، پیشنهاد آن را ارائه دهد.
 • نگرانی‌های «گروه ۲۰»

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه رهبران مالی جهان در آخرین روز اجلاس «گروه ۲۰» درخصوص تشدید تنش‌های تجاری و ژئوپلیتیک هشدار دادند. با این حال در بیانیه‌ پایانی این اجلاس، رهبران مالی جهان نتوانستند بندی را درخصوص نیاز مبرم حل این تنش‌ها بگنجانند.
 • تولید و اشتغال متولی واحد می‌خواهد

  محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران
  در حالی که کارزار فشار حداکثری آمریکا، تولید و اشتغال در ایران عزیزمان را نشانه گرفته است، حمایت و پشتیبانی از این حوزه زیربنایی یک وظیفه و عمل استراتژیک است. بخش خصوصی واقعی، مولد و کارآفرین کشور، به‌رغم وجود موانع بی‌شمار، اعم از انسداد مبادله پولی و ارزی و تامین مواد اولیه از منابع خارجی، با چنگ و دندان از حریم تولید حفاظت می‌کند.
 • ابلاغ سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی وزارت «صمت»

  شاتا: برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ که پیش از این تدوین شده بود با تاکید بررونق تولید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.
 • بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی و غذایی در تهران

  گروه بنگاه‌ها: بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته «ایران آگروفود ۲۰۱۹»، از ۲۸ تا ۳۱ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
 • سه اولویت معدنی تا ۶ سال آینده

  دنیای اقتصاد: برنامه راهبردی بخش معدن در سه محور «صیانت از معادن و مواد معدنی، هوشمندسازی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی» برای یک دوره ۶ ساله تدوین شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر