آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۲۷

 • اهداف کلیدی تولید و تجارت ۹۸

  دنیای اقتصاد: جزئیات هدف‌گذاری وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در سال‌جاری در هفت محور با تاکید بر رونق تولید به سازمان‌‌های استانی ابلاغ شد. براساس هدف‌گذاری صورت گرفته در سال ۹۸ «توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل» به‌عنوان یکی از اهداف کلیدی این وزارتخانه در نظر گرفته شده که برای تحقق این هدف «راه‌اندازی ۱۳۸۸ واحد تولیدی غیرفعال» و «حمایت از واحدهای تولیدی با استفاده از تسهیلات رونق تولید» به‌عنوان بخشی از اهداف تولیدی اعلام شده است.
 • بازدارنده‌های توسعه صنعت لوازم‌خانگی

  دنیای اقتصاد: به باور فعالان و تولیدکنندگان، صنعت لوازم‌خانگی که به‌عنوان یکی از صنایع پیشران در مسیر رونق تولید شناخته می‌شود، با چالش‌ها و موانع متعددی مواجه است. سال گذشته شوک‌های اقتصادی صنعت لوازم‌خانگی را تحت تاثیر قرار داد و باعث کاهش افت محسوس تولید در بخش‌های مختلف آن شد.
 • ضرورت میدان‌داری بخش خصوصی در دوره تحریم

  علی‌اصغر زبردست رئیس اتاق همدان
  جنگ اقتصادی ایالات متحده علیه ایران ادامه دارد و دولت ترامپ در اواسط خردادماه، صنعت پتروشیمی ایران را مشمول تحریم کرد. این سلسله تحریم‌ها البته انگیزه‌های آشکار و پنهانی دارد که سویه آشکار آن تحت فشار قرار دادن تهران برای بازنگری در سیاست‌های منطقه‌ای و سویه پنهان آن برنامه‌ای کلان در قالب جنگی تجاری علیه رقبای اقتصادی واشنگتن با هدف تقویت اقتصاد آمریکا است و ایران صرفا تکه‌ای از پازلی بزرگ محسوب می‌شود.
 • انتخاب اعضای هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و ویتنام

  دنیای اقتصاد: در مجمع عمومی موسس اتاق مشترک ایران و ویتنام اعضای هیات‌مدیره این اتاق انتخاب شدند. در این نشست پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق ایران، از وظیفه مهم و حساس اتاق‌های مشترک در دوران تحریم سخن گفت و خواستار استفاده حداکثری این اتاق‌ها از ظرفیت‌های خود برای مقابله با آثار ناشی از تحریم‌ها به‌ویژه در صحنه بین‌المللی شد. در این نشست همچنین ظرفیت‌ها و وظایف این اتاق به‌ویژه در دوران تحریم موردتوجه قرار گرفت.
 • پیک مصرف برق از مرز ۵۳ هزار مگاوات گذشت

  ایسنا: همزمان با آغاز زودهنگام روزهای گرم سال، پیک مصرف برق در نوزدهم خردادماه با افزایش چهار هزار مگاواتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۵۳ هزار مگاوات رسید. ظهر روز یکشنبه پیک مصرف در ساعت ۱۵:۱۶ دقیقه به ۵۳ هزار و ۱۷۶ مگاوات رسیده بود که این رقم در مقایسه با اوج مصرف مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۴۰۰۰ مگاوات افزایش پیدا کرده است.
 • همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی به دانش فنی منتهی می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین ایمیدرو و جهاددانشگاهی گفت: این همکاری به تولید دانش فنی منتهی می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور افزود: وابستگی به کشورهای خارجی از نظر دانش فنی، در شرایط تحریم مشکل شده و از این رو، با جهاد دانشگاهی در یک همکاری مشترک، سعی داریم در این شرایط حساس، گام ملی را برای توسعه فناوری برداریم.
 • امضای قرارداد جدید تامین واگن‌های باری

  گروه بنگاه‌ها: قرارداد شرکت ریل پرداز سیر با شرکت راه آهن بر اساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای تامین ۵۰ دستگاه واگن باری لبه بلند به امضا رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر