آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • علامت انحراف بسته حمایتی تولید

  دنیای اقتصاد: فعالان اقتصادی در سومین دوره بررسی بسته حمایت از تولید بار دیگر رای به حذف رانت دادند. بعد از بررسی این بسته در کمیسیون‌های «صنعت و معدن» و «تسهیل کسب و کار» در پارلمان اقتصاد، این بار فعالان صنایع تبدیلی در کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی جزئیات «بسته حمایت از تولید» و «سیاست‌های جدید ارزی» را از زوایای مختلف زیر ذره‌بین قرار دادند.
 • اعداد جدید جذب پول خارجی برای صنعت

  دنیای ‌اقتصاد: پرونده سرمایه‌گذاری خارجی در ابتدای فصل تابستان منتشر شد. داده‌های منتشر شده از روند مصوبات هیات سرمایه‌گذاری در مدت زمان مورد بررسی از کاهش درخواست سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور حکایت دارد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهار سال جاری سرمایه‌گذاری مصوب شده از سوی هیات سرمایه‌گذاری حدود ۳۰۰ میلیون دلار بوده این در حالی است که با ورود به اولین ماه فصل تابستان این رقم به۱/ ۳۴۹ میلیون دلار برای اجرای ۲۴ طرح رسیده است؛ با این شرایط می‌توان گفت در تیر ماه تنها ۴۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری از سوی کمیته سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در کشور مصوب شده است که این رقم نسبت به ماه‌های ابتدایی سال جاری نزولی بوده است.
 • ممنوعیت صادرات شیرخشک به منظور تنظیم بازار داخلی

  دنیای اقتصاد: یک مقام مسوول در سازمان توسعه تجارت، دلایل ممنوعیت صادرات شیر خشک را به منظور تنظیم بازار داخلی برشمرد و گفت: دامداران نگران پایین آمدن تقاضا و در نتیجه کاهش قیمت شیرخام نباشند.
 • ایمیدرو، دستگاه برتر در میان دستگاه‌های وابسته به وزارتخانه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در بخش برگزیدگان دستگاه‌های وابسته به وزارتخانه‌ها در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی به‌عنوان دستگاه برتر ایران معرفی شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره شهید رجایی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور رئیس‌جمهور، در سالن اجلاس سران برگزار و از ۱۴ دستگاه برتر دولتی تقدیر شد.
 • آغاز ثبت نام طرح تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی در سال ۹۷

  شاتا: ثبت‌نام طرح رونق سال ۹۷ آغاز شد. اجرای این طرح به منظور تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تامین مالی طرح‌های بازسازی و نوسازی و تامین مالی واحد‌های صنعتی، معدنی و صنوف تولیدی است.
 • تغییر زمان نوبت سوم آزادسازی پهنه‌های اکتشافی

  شاتا: مدیرکل دفتر امور اکتشاف از تغییر زمان نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های‌ اکتشافی کشور خبر داد.
 • کاهش حجم آب‌های سطحی کشور

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه سال گذشته حجم آب‌های سطحی کشور ۳۲ میلیارد مترمکعب بود و در دهه ۷۰ حدود ۸۰ میلیون متر مکعب، گفت: امسال حجم این آب‌ها به ۲۵ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

بیشتر