آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۹۱

 • دستور کار دهمین داووس فولاد

  دنیای‌اقتصاد: رفع موانع صادراتی و بازنگری طرح جامع فولاد دو دستور کار اصلی دهمین داووس فولاد کشور است. فعالان این بخش معتقدند دست‌اندازهای صادراتی تنها به‌وسیله گشایش زنجیره‌های قوانین و مقررات نامتوازن مرتفع خواهد شد و شرایط برای تدوین یک استراتژی بلندمدت در بخش تولید و صادرات فراهم می‌شود.
 • سند ارتقای فناوری‌های پیشگیری و مدیریت سیل تدوین می‌شود

  دنیای اقتصاد: اولین نشست اعضای سازمان فائو با نمایندگان وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی برای تهیه و تدوین سند پروژه اضطراری همکاری با فائو در ارتباط با مشکلات متاثر از سیل در بخش کشاورزی به میزبانی وزارت نیرو برگزار شد.
 • واردات گوشت قرمز با تعرفه صفر

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت از تسهیلات ویژه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی و تعرفه صفر درصد و توزیع گوشت مرغ با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، رضا رحمانی در برنامه «تیتر امشب» با اشاره به برخی دغدغه‌های مردم درباره مشکلات تولید و توزیع اقلام مورد نیاز آنها گفت: برای اینکه بتوان از افزایش قیمت‌ها و نوسانات افزایش قیمت‌های مایحتاج مردم جلوگیری کرد، راهبرد افزایش تولید و کنترل بازار را در پیش گرفته‌ایم. وی حمایت از تولید داخل را سیاست راهبردی وزارت صنعت اعلام کرد و افزود: راه‌حل مشکلات اقتصادی، افزایش تولید است.
 • لزوم بازنگری در نظام تخصیص آب ایران

  ایرنا: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: نظام تخصیص آب فعلی کشور نیازمند بازنگری منطبق با نیازهای جدید است. صدیقه ترابی در نشست «تخصیص آب از منظر حکمرانی» افزود: نخستین نظام تخصیص آب ایران در سال ۸۷ تدوین شده که اکنون نیازمند بازنگری و تدوین بر اساس نیازهای جدید است.
 • مرز فعالیت مولد و نامولد

  دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش اخیر خود تلاش کرده تا به یکی از مقوله‌های مناقشه‌آمیز ‌و بحث‌برانگیر اقتصاد ایران یعنی فعالیت‌های مولد و غیرمولد وارد شود. نامولدهای اقتصاد، موضوعی است که از دیرباز تاکنون در بین مکاتب مختلف اقتصادی مطرح بوده است. در ایران نیز چنین مباحثی و نزاع بر معرفی فعالیت‌های مولد و غیرمولد وجود داشته است.
 • جی ۷ با انتشار بیانیه‌ای پایان یافت

  دنیای اقتصاد: در نشست دو روزه «گروه ۷» که در شهر بیاریتز فرانسه برگزار‌شد، روبرتو آزودو، رئیس «سازمان تجارت جهانی» به رهبران هفت اقتصاد توسعه‌یافته جهان اعلام کرد گفت‌وگوها پیرامون اصلاح ساختار «سازمان تجارت جهانی» فرصتی مناسب به منظور حمایت از تلاش‌های جهانی برای مقابله با نابرابری‌ها است، تلاش‌هایی که می‌تواند به رشد و توسعه اقتصاد جهانی نیز کمک کند. نشست «گروه۷» به میزبانی رئیس‌جمهوری فرانسه امانوئل مکرون برگزار شد، آن هم در زمانی که ریاست این گروه در ۲۰۱۹ به دوش فرانسوی‌ها نهاده شده است.
 • بهره‌گیری از امکان بالقوه آبزی‌پروری

  دنیای اقتصاد: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تازه‌ترین گزارش سالانه خود درباره «وضعیت جهانی منابع ژنتیک آبزی» از تاثیرات مثبت کاربرد فناوری‌ها و تکنیک‌های بهبود ژنتیک در آبزی‌پروری و افزایش تولید محصولات غذایی آبزی و ماهیان خبر داد. طبق این گزارش کاربرد گسترده، مناسب و بلند مدت فناوری‌ها و تکنیک‌های بهبود ژنتیک در آبزی‌پروری و به‌طور خاص به‌گزینی آبزیان، ‌بدون افزایش قابل‌توجه نهاده‌های مورد نیاز برای پرورش ماهیان به رشد تولید محصولات غذایی دریایی و تامین تقاضای فزاینده برای ماهیان و محصولات غذایی آبزی منجر می‌شود.
 • رشد ۳ برابری جذب سرمایه‌گذاری در فرودگاه پیام

  دنیای‌اقتصاد: در پنج ماه نخست سال‌جاری جذب سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۶۸۷ میلیاردریال توسط بخش‌خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام صورت گرفته است که این مبلغ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷سه برابر رشد را نشان می‌دهد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر