آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۷۶

 • نسخه دولتی نجات کوچک‌ها

  دنیای اقتصاد: بسته دولت برای رونق صنایع کوچک در سال ۹۷ تشریح شد. براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته «اجرای ۳۷ پروژه با ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی»، «آسیب‌شناسی بخش تولید، کالا و خدمات در کارگاه‌های کوچک و متوسط»، «نوسازی و تکمیل ظرفیت واحدهای موجود»، «رفع مشکل بازاریابی برای صنایع کوچک»، «حمایت از تولید ملی و توسعه اشتغال صنعتی»، «اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور»، «شناسایی طرح‌‌های با مزیت بالا برای معرفی به سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور»، «تمرکز صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک بر مناطق کم‌برخوردار و...» از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در بسته دولت برای کوچک‌ها در سال ۹۷ محسوب می‌شود، طرح‌هایی که اجرایی کردن آنها می‌تواند بازگشت رونق به صنایع کوچک و متوسط را به همراه داشته باشد.
 • اثر بودجه ۹۷ بر بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد: مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران با تشریح تاثیر بودجه سال آینده بر بخش‌ خصوصی و انتظارات آنها از دولت، گفت: انتظاری که همواره بخش‌ خصوصی نسبت به بودجه سال ۹۷ کل کشور از دولت و مجلس داشت این بود که با توجه به کمبود نقدینگی برای تولید و پایین آمدن قدرت نقدینگی واحدهای تولیدی، به نظر می‌رسد باید دولت فکری برای مطالبات خود به پیمانکاران بخش‌ خصوصی کند تا این بخش هم بتواند متقابلا، بدهی‌هایی که به دولت و دستگاه‌های دولتی دارد را بپردازد.
 • سازو کار مقابله با ریزگردها

  دنیای اقتصاد: «ریزگردهای استان خوزستان» مهم‌ترین محوری است که در جلسه اخیر شورای عالی آب مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به‌گفته معاون اول رئیس‌جمهوری که ریاست شورای عالی آب را نیز به عهده دارد، برای حل مساله ریزگردها نباید فقط به راهکارهای متکی بر منابع آب اکتفا کرد و باید کانون‌های اصلی ایجاد ریزگرد شناسایی و تمرکزی جدی بر این کانون‌ها معطوف شود.
 • ریشه‌یابی یک دهه اقتصاد از دست رفته

  دنیای اقتصاد: بررسی آمارها نشان دهنده آن است که علائم رکود در اقتصاد ایران نه از سال‌های آغازین دهه ۹۰ و به دلیل تشدید تحریم‌های اقتصادی، بلکه از سال ۸۷ و با کاهش درآمدهای ملی کشور آغاز شده است.
 • مختصات دغدغه‌های بخش‌خصوصی

  دنیای اقتصاد: متولیان بخش‌خصوصی عنوان می‌کنند که در راستای پیشبرد اهداف سازمانی خود به‌خصوص در جهت اجرایی کردن برنامه‌ها و رویکردهای اتاق ایران، با برخی از موانع و چالش‌هایی مواجه هستند که راه محقق شدن ماموریت‌های واگذار شده به پارلمان بخش‌خصوصی را دشوار کرده است. در گزارشی که از سوی اتاق ایران در مورد گزارش عملکرد ۱۰ ماه منتهی به دی‌ماه سال‌جاری منتشر شده، چهار چالش عمده مورد اشاره قرار گرفته است.
 • ۷ پیشنهاد برای خروج از انحصار صنعت بیمه

  دنیای اقتصاد: کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست اخیر با حضور رئیس پارلمان بخش‌خصوصی پیشنهادهایی در مورد اصلاح وضعیت صنعت بیمه ارائه کرد. به باور اعضای کمیسیون، همچنان این صنعت به‌صورت انحصاری در اختیار دولت قرار دارد.
 • اعتراض به جرایم میلیاردی واحدهای تولید لبنیات

  دنیای اقتصاد: مدتی است که بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی لبنیات کشور به‌دلیل آنچه عدم رعایت دستوالعمل قیمت‌گذاری کالاها عنوان شده، از سوی سازمان تعزیرات با جرایم چند ده میلیارد تومانی مواجه شده‌اند. از این‌رو اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران با دعوت از مدیران کارخانه‌های لبنیات کشور و در حضور برخی مدیران سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی، به بررسی و تحلیل نوسانات قیمت لبنیات و مشکلات واحدهای تولیدی این بخش درخصوص قیمت‌گذاری محصولات تولیدی پرداختند.
 • مدرن‌سازی ضرورت صنعت خرده‌فروشی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه گفت: اصلاح فرآیند توزیع و فروش محصولات، کاهش ۲۰درصدی قیمت کالا را به‌دنبال خواهد داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر