آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۴

 • راهبرد مالی برای فولاد ایران

  دنیای اقتصاد: در آستانه برگزاری بزرگترین همایش فولادی خاورمیانه، متولیان صنعت فولاد کشور گردهم آمدند و چالش‌ها و مزیت‌های توسعه در این صنعت را بررسی کردند. در سومین نشست کمیته راهبردی هشتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، فعالان بخش خصوصی در کنار چالش‌های پیش روی صنعت فولاد، از رشد صادرات و دستیابی به هدف‌گذاری صورت گرفته در زمینه تولید فولاد در کشور خبر دادند.
 • بحران آب به روایت آمار

  دنیای اقتصاد: حدود ۱۵ سال است که «بحران آب» برای ایران به یک پارادیم تبدیل شده است؛ به باور تحلیلگران اقتصادی بحران آب یکی از مهم‌ترین بحران‌هایی ا‌ست که در کمین اقتصاد ایران است.
 • مزایای رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت برتر ایران

  گروه بنگاه‌ها: از سال‌ها قبل سازمان مدیریت صنعتی با رتبه‌بندی شرکت‌های بزرگ کشور سعی کرده تا اطلاعات مناسبی از این واحدهای بزرگ تولیدکننده در اختیار مردم و علاقه‌مندان قرار دهد. این رتبه‌بندی سالانه انجام می‌شود. در همین ارتباط، مجید درویش در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به مزایای رتبه‌بندی سالانه ۵۰۰ شرکت برتر ایران، شکل‌گیری رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران و شاخص‌های معرفی شرکت‌های برتر را به تفصیل شرح داده است. این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
 • پنج تله نظام قیمت‌گذاری در ایران

  دنیای اقتصاد: قیمت‌گذاری مواد غذایی درحالی در نشست فوق‌العاده کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران به نقد گذاشته شد که فعالان بخش‌خصوصی همچنان معتقدند طرح حذف الزام تولیدکنندگان کالاها به درج قیمت مصرف‌کننده که پیش از این توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ملغی شده بود، طرحی مثمرثمر و راهگشا برای تغییر نظام قیمت‌گذاری در ایران است.
 • هم‌اندیشی دو پارلمان برای پایتخت

  دنیای اقتصاد: رئیس پارلمان بخش خصوصی پایتخت یک بسته پیشنهادی پنج منظوره برای رفع سه چالش اصلی مدیریت جدید شهری برای اداره پایتخت ارائه کرد.
 • چهار ضعف بخش خصوصی ایران

  دنیای اقتصاد: نایب‌رئیس اتاق ایران در پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت به نشانه‌شناسی حضور بخش خصوصی در عرصه جهانی پرداخت. به باور پدرام سلطانی، بخش خصوصی از چهار مشکل اساسی رنج می‌برد. عدم آشنایی و بی‌توجهی فعالان اقتصادی به علم روز مدیریت اولین چالش اصلی است.
 • گام‌های رو به جلو در اوراسیا

  دنیای اقتصاد: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در سفر خود به قفقاز شمالی، بررسی راهکارهای توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای از طریق قفقاز به گرجستان و اروپا را مورد تاکید قرار داد.
 • گفت‌وگو برای حل مسائل ملی

  دکتر علی چاغروند مدیر پژوهشی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی
  از مفهوم گفت‌وگو این نکته در ذهن تداعی می‌شود که گفت‌وگو آیین و اصولی داشته باشد. در «دنیای اقتصادی» امروزه جهت نظام‌مند کردن گفت‌وگو و افزایش کیفیت تعاملات اقتصادی، نهادی به نام (PPD(Public Private Dialogue بین بخش‌خصوصی و دولت ایجاد شده که اساس کار آن بر مبنای حل مشکلات و ارائه راه‌حل شکل گرفته است.

بیشتر