آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۳

 • اعتراض به سورپرایزهای دولت

  دنیای اقتصاد: بخش خصوصی با اعتراض نسبت به سورپرایزهای دولت معتقدند تصمیمات دفعتی موجب «کاهش امنیت سرمایه‌گذاری»، «چند برابر شدن مشکلات مالی» و «سلب قدرت برنامه‌ریزی» برای آنها شده است. به گفته فعالان بخش خصوصی تصمیم‌های ناگهانی دولت از ابتدای تابستان امسال در حوزه ثبت سفارش و تعرفه‌های گمرکی بر فعالیت‌های اقتصادی سایه افکنده است. صاحبان کسب‌وکار از دولت درخواست کردند به جای تصمیمات لحظه‌ای اگر قرار است تصمیم جدیدی گرفته شود، حداقل از سه ماه قبل اطلاع‌رسانی شود.
 • صادرات ۳۰ هزار تنی گندم به عمان

  دنیای اقتصاد‌: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان گفت: طی سال جاری ۳۰ هزار تن گندم برای اولین بار به عمان صادر شده است.
 • محدودیت جدید دولت برای ثبت‌سفارش کالاها

  دنیای اقتصاد: جدیدترین بخشنامه برای ثبت‌سفارش کالاها اواخر آذرماه امسال ابلاغ شد و شنیده‌ها حاکی‌ است دولت محدودیت جدیدی در پرونده ثبت‌سفارش‌ها گنجانده است.
 • سه پیشتاز صدور کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: براساس جدیدترین آمار منتشرشده در ۷ ماه منتهی به مهرماه سال جاری، تهران با اختلاف قابل‌توجهی، رکورد صدور کارت بازرگانی را در اختیار دارد. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مهرماه سال جاری ۳۳۲ کارت بازرگانی و در شهریور ماه ۲۵۴ کارت بازرگانی صادر کرده است.
 • فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی

  حسین پیرموذن عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران
  در شرایط کنونی، اقتصاد کشور با درهم‌تنیدگی خاص با سیاست‌های داخلی و خارجی روبه‌روست. از طرفی فرصت‌های فراهم‌شده ناشی از توافقات برجام توانسته بسترهای گسترده‌ای از تعاملات سیاسی، اقتصادی را برای کشورمان فراهم آورد.
 • محدوده پرترافیک کار صنعتی

  دنیای ‌اقتصاد: محدوده‌های پرترافیک برای کار صنعتی معرفی شد.‌ بررسی جدیدترین آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجوزهای صادره بیانگر آن است که از ۱۷ زیرگروه بخش‌های «صنعت؛ معدن؛ اصناف؛ تجارت خارجی؛ تجارت الکترونیک؛ پژوهش، فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه» در ۷ ماه منتهی به مهر سال جاری در مجموع ۱۱ بخش توانسته‌اند در صدور مجوز رشد را تجربه کنند. در ۵ بخش نیز افت صدور مجوز ثبت شده و در بخش نمایندگی‌های خارجی نیز آماری ثبت نشده است.
 • تحویل کشتی‌های جدید به ایران از فروردین ۹۷

  ایرنا: مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: نخستین فروند از کشتی‌های سفارشی به کره جنوبی فروردین ۹۷ به ناوگان این شرکت افزوده می‌شود.
 • جذب ۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای کوچک‌ها

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در یکصد روز اول دولت دوازدهم حدود دو میلیارد دلار برای ۳۷ پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک جذب شده است.
 • آخرین وضعیت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی

  دنیای اقتصاد: پنج واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و دو واحد بخش گاز نیروگاه گازی خودمصرف در پاییز سال جاری وارد مدار برق کشور شد. مدیر عامل شرکت برق حرارتی با اعلام این خبر گفت: با بهره‌برداری از این واحدهای بخار در نیروگاه‌های شیروان، پرند، سمنگان و تابان، ۹۶۰ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد.
 • ۲۵درصد آب درآمد ندارد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: میزان آب بدون درآمد کشور ۳/ ۲۵ درصد است که کمتر از ۱۳ درصد آن هدررفت واقعی محسوب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر