آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۵

 • درس فرانسوی برای دیپلماسی اقتصادی

  دنیای اقتصاد: «استفاده از فرصت‌های برجام تنها به واسطه فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی قوی امکان پذیر است»؛ این عقیده‌ای است که فعالان اقتصادی روی آن اتفاق نظر دارند. دیپلماسی اقتصادی مفهومی نوپا در ادبیات اقتصاد سیاسی ایران است که هنوز از چارچوب‌های نظری لازم برخوردار نیست.
 • افزایش ۱۱۵ درصدی بارندگی‌ها در مهرماه

  دنیای اقتصاد: آخرین وضعیت بارش‌های مهرماه نشان می‌دهد، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهرماه تا ۲۹ این ماه بیش از ۶/ ۸میلی‌متر بوده، به این ترتیب، میزان بارش‌ها نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۱۵ درصد افزایش داشته است.
 • رئوس برنامه‌های گزینه‌ پیشنهادی وزارت نیرو

  دنیای اقتصاد: رئوس برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو که در چهار بخش «آب و پساب»، «برق و انرژی‌های تجدیدپذیر»، «مدیریت منابع انسانی، علم، فناوری و پشتیبانی صنعت» و «مدیریت تامین منابع مالی» تنظیم شده، به مجلس ارائه شد.
 • تسهیلات با کارمزد ۶ درصد برای نواحی کم‌برخوردار

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اعلام خبر ارائه تسهیلات با کارمزد ۶ درصد به واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق روستایی و نواحی کم‌برخوردار گفت: تسهیلات مصوب ۶۰ هزار میلیارد ریال است و طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری تولیدی و اشتغال‌زا در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت مشمول دریافت این تسهیلات هستند.
 • افزایش ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی تهران

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از رشد ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی استان تهران در نیمه ماه نخست سال ۹۶ نسبت به مشابه سال قبل خبر داد. به‌گزارش «شاتا» محمدرضا مس‌فروش گفت: در ۶ ماه اول سال ۹۶ بیش از ۲۵۴ میلیون دلار صادرات در بخش صنایع معدنی استان تهران انجام شده است.
 • مانع واردات تابلو برق شوید

  گروه بنگاه‌ها: رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران با اشاره به اینکه صنعت تابلو برق در ایران یکی از «صنایع اشباع» به‌شمار می‌رود، گفت: واردات تابلو برق درحالی انجام می‌شود که تولید این محصول در کشور بیش از نیاز داخلی است.
 • دل‌نگرانی بخش‌خصوصی از بودجه ۹۷

  دنیای اقتصاد: همزمان با فصل بودجه‌نویسی سال ۹۷ پارلمان بخش‌خصوصی نیز دل‌نگرانی‌های خود را در این باره مطرح کرد. رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست روز گذشته هیات نمایندگان این پارلمان درخصوص تدوین بودجه سال آینده به چند نکته اشاره و علاوه بر آن، انتقادهایی را نیز از روند تدوین بودجه مطرح کرد.
 • تسریع صدور مجوزهای حمایتی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برای توسعه مناطق آزاد باید نگاه به این مناطق حمایتی باشد و صدور مجوزها از سوی نهادهای مختلف برای حمایت از سرمایه‌گذاران سریع‌تر انجام شود.
 • پگاه صادرکننده ممتاز ملی شد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران (پگاه) باتوجه به عملکرد صادراتی خود، برای نخستین بار موفق به اخذ عنوان صادرکننده ممتاز ملی در «روز ملی‌صادرات» شد.
 • تولید محصولات سواروسکی در ایران

  گروه بنگاه‌ها: برند معتبر سواروسکی، تولیدکننده محصولات زینتی در قالب قراردادی با گروه درسا موافقت کرد تا محصولاتش در ایران تولید شود.
 • تجارت ایران و چین ۲۴ میلیارد دلاری شد

  دنیای اقتصاد: مبادلات تجاری ایران و چین در هشت‌ماه نخست سال‌جاری میلادی با رشد ۲۴ درصدی به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسید.
 • ورود اولین کشتی کره‌ای به کشور

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل کشتیرانی از کاهش سن ناوگان این شرکت به ۱۲ سال با ورود کشتی‌های کره‌ای خبر داد.
 • پیاده‌سازی بازنشر دانش کره‌ای‌ها با ایران

  دنیای اقتصاد: نشست شروع به‌کار برنامه بازنشر دانش(KSP) با کره‌جنوبی، با حضور «رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی»، «سفیر جمهوری کره در ایران» و همچنین «محققان و مسوولان ایرانی و کره‌ای» در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.
 • برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات صادراتی ایران در بورس عراق

  ایسنا: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: عرضه کالا در بورس ایران و عراق یکی از راه‌های شفاف‌سازی قیمت و افزایش کیفیت محصولات است؛ اما هنوز بازار عراق در رابطه با بورس‌کالا ساماندهی لازم را پیدا نکرده که باید اقدامات مشترک و برنامه‌ریزی شده‌ای بین دو کشور صورت گیرد تا بسترهای لازم برای عرضه محصول در بورس دو کشور فراهم شود.

بیشتر