آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۶۸

 • رفتار سرمایه‌گذاران با سخنان ترامپ

  دنیای اقتصاد: نزدیک به دو سال پیش بود که برجام به فرجام رسید و امید برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی دوچندان شد. در این میان برخی از صاحب‌نظران اقتصادی بر این باور بودند که تزریق پول‌های خارجی به اقتصاد، باید سه مرحله را بگذراند و این موضوع مسلما زمانبر خواهد بود.
 • زنگ خطر خام فروشی در جهان

  دنیای اقتصاد - نیما صبوری: «کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد)» جدیدترین گزارش خود را با عنوان «وضعیت وابستگی کالایی ۲۰۱۶» منتشر کرد.
 • قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ پابرجا است

  دنیای اقتصاد: اجرای طرح‌های شرکت بوئینگ برای فروش ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) به‌رغم راهبرد جدید دولت آمریکا در قبال ایران، به قوت خود باقی است.
 • استقرار فیزیکی گمرک در مبادی ورودی مناطق آزاد

  دنیای اقتصاد: مدیر گسترش و تسهیل صادرات و امور گمرکی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از امضای تفاهم‌نامه جدید میان دبیرخانه شورای‌عالی و گمرک ایران خبر داد.
 • حکم برائت برای اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی- ایران

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی - ایران از اتهام استفاده غیرمجاز از نام و علامت تجاری متعلق به غیر تبرئه شد. در پی انتشار خبری در مهرماه سال ۱۳۹۱ به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت شرکتی با نام «اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی – ایران»، متعاقبا دادگاه اتهام استفاده غیرمجاز از نام و علامت تجاری متعلق به غیر را محرز ندانسته و رای به برائت اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی – ایران داده است.
 • ابلاغ دستورالعمل تشکیل دفاتر استانی مرکز داوری

  دنیای اقتصاد: دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران از تصویب و ابلاغ دستورالعمل تشکیل و اداره دفاتر استانی مرکز داوری به روسای اتاق‌های سراسر کشور خبر داد.
 • تبادل اطلاعات الکترونیکی بین گمرک و سازمان اموال تملیکی

  دنیای اقتصاد: تبادل اطلاعات کالاهای متروکه میان گمرک و سازمان اموال تملیکی الکترونیکی شد. به گزارش «گمرک جمهوری اسلامی ایران» تبادل اطلاعات کالاهای متروکه میان گمرک و سازمان اموال تملیکی با امضای تفاهم‌نامه دوجانبه الکترونیکی شد و با امضای این تفاهم‌نامه سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی هم به سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی پیوست.
 • هیات تجاری هند در راه ایران

  دنیای اقتصاد: هیات تجاری انجمن اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (آسوچم)، ششم آبان ماه در اتاق ایران حضور می‌یابد و در همایش تجاری مشترک ایران و هند شرکت می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری اتاق ایران» همزمان با حضور هیات تجاری انجمن اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (آسوچم) در اتاق ایران، همایش تجاری و نشست‌های دوجانبه بین تجار دو کشور برگزار می‌شود.
 • فرمول توسعه صنعتی پسانفتی

  دنیای اقتصاد: ایران از معدود کشورهایی است که طی نیم قرن سیاست توسعه صنعتی خود را در قالب سیاست جایگزینی واردات در سایه اقتصاد نفتی تجربه می‌کند. نتیجه اجرای ادامه دار این سیاست باعث شده است وابستگی محرک‌های رشد صنعتی و صادرات غیرنفتی به صنایع فرآیندی سرمایه بر و مبتنی بر اقتصاد نفت و گاز همچنان بالا باشد.
 • هدف‌گذاری صادرات صنایع‌کوچک تا پایان ۹۶

  ایرنا: معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تا پایان سال‌جاری صادرات بیش از ۲ میلیارد دلار برای واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور هدف‌گذاری شده است.
 • تاسیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

  دنیای اقتصاد: مجمع عمومی موسس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان برگزار شد و با انتخاب اعضای هیات‌مدیره، اتاق مشترک ایران و ترکمنستان رسمیت یافت.
 • اروپا شریک راهبردی ایران در دوره جدید

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: اروپا از توافق برجام حمایت می‌کند، باید در این دوره کارهای خود را با اروپا سریع‌تر پیش ببریم. اکنون وقت تردید در ادامه همکاری نیست؛ از طرفی ایران باید به تعهدات بین‌المللی خود متعهد باشد.
 • سهم ۷۵ درصدی ایرانی‌ها در بازار لوازم‌خانگی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی از گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی لوازم‌خانگی در ایران خبر داد و گفت: سهمی بین ۷۰ تا ۷۵ درصد این بازار به تولیدات داخلی اختصاص دارد.
 • مذاکره با شرقی‌ها برای نیروگاه‌‌سازی

  دنیای اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از مذاکره با کشورهای آسیای شرقی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های نیروگاهی کشور خبر داد.
 • صورت‌های مالی حسابرسی شده مهم‌ترین استاندارد سازمان‌های مردم‌نهاد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل موسسه خیریه محک با اشاره به اهمیت استاندارد سازمان‌های مردم نهاد گفت: ارائه صورت‌های مالی حسابرسی و بازرسی شده به تامین‌کنندگان مالی از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی موجود، مهم‌ترین استاندارد در حوزه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد است.
 • نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب فردا برگزار می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب، فردا ۲۴ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

بیشتر