آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۱۳۹

 • کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت شناورهای مسافری

  دنیای‌اقتصاد: مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در حالی خبر از کاهش ۵۰درصدی ظرفیت شناورهای مسافری می‌دهد که طرح تسهیل گردشگری دریایی در سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف و تنها ۸۰ هزار سفر دریایی انجام شد.
 • لزوم توجه به صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال ۱۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد: اهمیت و جایگاه صادرات و خصوصا صادرات خدمات فنی و مهندسی در رویکردهای صادراتی کشور و مشخصا «سند چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران» همواره مورد تاکید بوده است. در همین راستا به پیشنهاد زنگنه، وزیر وقت وزارت نیرو، شرکت صانیر به‌عنوان یک شرکت صرفا صادراتی در ۱۷ دی‌ماه ۱۳۷۳ با سهامداری ۲۴ شرکت پیمانکاری، مشاوره‌ای و تولیدی بخش خصوصی در حوزه آب، برق، گاز و انرژی تاسیس شد و طی بیش از ۲۶ سال فعالیت و اجرای ۲۴۳ پروژه (با مبلغی حدود ۲ میلیارد دلار) در نقاط مختلف جهان شامل کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای‌لاتین و کشورهای حوزه خاورمیانه و CIS توانست در رتبه‌بندی جهانی ۲۵۰ پیمانکار بین‌المللی برتر ENR )Engineering News Record) در سال ۲۰۱۶ رتبه ۱۷۶ پیمانکار عمومی و رتبه ۴۲ برق و رتبه ۱۳ در بخش انتقال نیرو را کسب کند و طی ۹ سال توانسته به‌عنوان صادرکننده نمونه کشور انتخاب شود.
 • رتبه اول «انتخاب الکترونیک» در تولید یخچال و تلویزیون

  دنیای ‌اقتصاد: رکورد تولید لوازم‌خانگی در کشور شکسته شد و با وجود پیش‌بینی تولید ۱۲میلیون دستگاه و رشد ۳۰‌درصدی در سال گذشته توانستیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تلاش فعالان حوزه لوازم‌خانگی، در پایان سال ۹۹ به رشد ۷۱درصدی در این حوزه دست ‌یابیم.
 • تی‌ان‌تی اکسپرس به فدکس تغییر نام داد

  دنیای اقتصاد: شرکت TNT، پنج سال پس از تملک توسط غول حمل‌ونقل آمریکایی، رسما به فدکس اکسپرس در استرالیا تغییر نام داد. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها و به نقل از وب‌سایت فدکس، از امروز، شرکت فدکس اکسپرس کلیه خدمات تی‌ان‌تی اکسپرس را اداره می‌کند، از این ‌پس جزئیات برند و فرمت پرداخت شرکت FedEx در همه فاکتورها نشان داده می‌شود، اگرچه مشتریان همچنان فاکتورهای جداگانه‌ای را برای خدمات تی‌ان‌تی و فدکس دریافت می‌کنند.
 • معادلات قیمتی سیمان ۱۴۰۰

  سید سجاد موسوی: تا قبل از اواسط دهه ۸۰ تولید سیمان آن‌قدر کمتر از نیاز بازار بود که گاهی متقاضیان برای دریافت آن باید چند هفته در نوبت قرار می‌گرفتند، اما بعد از اینکه سند چشم‌انداز صنعت سیمان در راستای تحقق توسعه کشور ترسیم شد، بسیاری از سرمایه‌گذاران در این راستا ورود کردند و به طور متوسط برای احداث هر کارخانه با ظرفیت یک میلیون تن حدود ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شد. طولی نکشید که با مشارکت بخش‌خصوصی و البته وجود معادن مناسب، این صنعت تبدیل به صنعتی بالنده شد که علاوه بر تامین نیاز داخلی می‌توانست به کشورهای دیگر هم صادرات داشته باشد.
 • جابه‌جایی ۳ رکورد جدید در فولاد امیرکبیر کاشان

  دنیای‌اقتصاد: سه رکورد جدید در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در اواخر سال ۹۹ به ثبت رسید. حمیدرضا فضل‌الهی، مدیر بهره‌برداری شرکت فولاد امیرکبیر کاشان گفت: این شرکت موفق شد در سال ۹۹ در خط اسیدشویی رکورد ۲۳۲ هزار و ۴۵۴ تن را به ثبت برساند.
 • فروش محصولات ایران‌خودرو صرفا از طریق وب‌سایت شرکت

  دنیای‌اقتصاد: در پی سودجویی برخی افراد از مشتریان محصولات ایران‌خودرو، پایگاه اطلاع‌رسانی این شرکت در اطلاعیه‌ای به مشتریان هشدار داد تا ثبت‌نام و تمامی مراحل مرتبط را صرفا از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir دنبال کنند.بر اساس گزارش‌ها و اخبار منتشرشده، برخی افراد یا شرکت‌ها، با معرفی و انتساب خود به شرکت ایران‌خودرو و طرح موضوعاتی چون ویرایش اطلاعات مشتریان، صدور و تحویل کارت سوخت، امکان فروش اقساطی خودرو، قرعه‌کشی و ثبت‌نام خارج از نوبت، واریز وجه برای ثبت‌نام و شرکت در قرعه‌کشی، فروش فوری محصولات خارج از فرآیند قرعه‌کشی یا عرضه محصولات ایران خودرو با قیمت‌هایی اغواکننده به‌دلیل پایین بودن مدل خودرو سعی در سودجویی و کلاهبرداری از متقاضیان محصولات ایران خودرو دارند. در این اطلاعیه ضمن تاکید بر ارسال پیامک‌های مربوط به ایران خودرو از طریق سر شماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰، از هر سر شماره دیگری به نام این شرکت به عنوان مورد کلاهبرداری نام‌برده‌شده و از مشتریان درخواست شده تا اطلاعیه‌ و بخشنامه‌های فروش محصولات و تمام مراحل ثبت نام، نتایج قرعه‌کشی، واریز وجه و کنترل مراحل تخصیص و تحویل خودرو را از طریق سایت فروش ایران خودرو پیگیری کنند. این شرکت تاکید کرده است در ثبت‌نام اولیه بخشنامه‌های فروش برای شرکت در فرآیند قرعه‌کشی، هیچ‌گونه وجهی از متقاضیان دریافت نمی‌شود و مشتریان صرفا پس از حصول اطمینان از برنده شدن در قرعه‌کشی، از طریق میز کار سایت فروش ایران‌خودرو می‌توانند نسبت به واریز وجه به حساب شرکت اقدام کنند.
 • «مبارکه» ۵۰ درصد فولاد کشور را تولید خواهد کرد

  دنیای اقتصاد: عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران می‌گوید: شرکت فولاد مبارکه با روندی که در پیش گرفته، می‌تواند ۵۰درصد تولید کشور را در برنامه چشم‌انداز فولاد محقق کند و از همه مهم‌تر اینکه در بخش تولید علاوه بر اینکه کالاهای خاص را برای توسعه صنایع پایین‌دستی کشور ارائه می‌دهد؛ بهترین و موفق‌ترین الگو در بحث توسعه و صادرات کشور است.
 • محکومیت شرکت اپل به پرداخت جریمه در کره‌جنوبی

  دنیای اقتصاد: اپل که باید میلیاردها دلار جریمه را به دلیل فعالیت‌های مشکوک شرکت خود شامل تقلب در باتری‌ها و سرقت حق ثبت اختراع پرداخت کند، اکنون نیز در تیررس قوانین ضدانحصاری کره‌جنوبی قرار گرفته است.
 • بازار چین هوآوی را نجات می‌دهد

  دنیای‌اقتصاد: تجارت چین هوآوی را سرپا نگه‌داشته است و رشد متوسطی را برای آن در سال جاری رقم‌زده است، این در حالی است که درآمد آن در بقیه کشورهای جهان بسیار ضعیف بود.
 • شروع معاملات اوراق تسهیلات مسکن با قیمت کف

  دنیای‌اقتصاد: بازار معاملات اوراق تسهیلات مسکن در حالی آغاز به کار کرده است که قیمت اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن در سال جدید در سطح حداقلی (کف قیمتی) قرار گرفته است.
 • تمدید جشنواره بهار موبایل بانک سامان

  دنیای اقتصاد: جشنواره بهار موبایل بانک سامان (موبایلت) با بیش از یک میلیارد ریال جوایز نقدی تمدید شد. جشنواره بهار موبایلت (همراه بانک سامان) با یک‌میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی از ۲۰ اسفند آغاز شد و تا ۳۱ فروردین ادامه دارد. در این جشنواره تمامی کاربران اپلیکیشن موبایلت می‌توانند با انجام حداقل هفت تراکنش مختلف اعم از پرداخت انواع قبض، خرید شارژ تلفن‌همراه، خرید بسته اینترنت، انواع انتقال وجه کارت به کارت، ساتنا، پایا و سپرده به سپرده در قرعه‌کشی یک جایزه ۷۰ میلیون تومانی و هفت جایزه ۷ میلیون تومانی شرکت کنند. کاربران این اپلیکیشن با افزایش تعداد تراکنش‌های خود، می‌توانند شانس‌شان را برای کسب جوایز این جشنواره بالا ببرند. همچنین افرادی که مشتری بانک سامان نیستند هم می‌توانند با افتتاح حساب در یکی از شعب این بانک در سراسر کشور و دانلود و فعال‌سازی اپلیکیشن موبایلت و انجام حداقل هفت تراکنش، شانس خود را برای برنده شدن جوایز این جشنواره بیازمایند.
 • نحوه فعالیت صنایع معدنی پس از کرونا

  دنیای‌اقتصاد: یک سال پس از شیوع ویروس کرونا، مدیرعامل گروه منابع اوراسیا (ERG) و معاون رئیس هیات‌مدیره گلوبال باتری الاینس «لای بندیکت»، در رابطه با اولویت‌هایی که عکس‌العمل ERG را نسبت به شیوع جهانی کرونا هدایت کرده سخنانی را مطرح کرده و همچنین به استراتژی‌های کلیدی که این امکان را فراهم کرده تا گروه بتواند در بهبود اقتصاد جهانی پس از کرونا عملکرد بهتری داشته باشد، اشاره‌کرده است. گروه منابع اوراسیا (ERG) یک تولیدکننده پیشرو در منابع طبیعی متنوع است. از زمان تاسیس این شرکت در سال ۱۹۹۴، گروه ERG به یکی از برجسته‌ترین گروه‌های معدن و ذوب در جهان تبدیل‌شده است.
 • بهره‌برداری معدن آهن بیشه در آینده‌ای نزدیک

  دنیای اقتصاد: معدن آهن بیشه با ذخیره قطعی یک میلیون تن در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. علیرضا جلالیان، مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی، اخذ پروانه بهره‌برداری برای معدن طلای خونیک و ۳ فقره پروانه اکتشاف در حوزه پلی متال، تکمیل اکتشافات در ۶ محدوده اکتشافی فعلی، اجرای خط انتقال آب به مجموعه معادن هیرد، راه‌اندازی و نصب شبکه مخابرات و اینترنت در معدن آهن حنار، احداث شبکه برق کارگاهی در معدن روی ملوند و تکمیل و بهره‌برداری از سوله نگهداری مغزه‌های حفاری را از جمله برنامه‌های این مجتمع در سال‌جاری اعلام کرد.
 • استفاده عملیاتی از ایده‌های نو در بیمه ایران

  دنیای‌اقتصاد: ‌مدیرعامل بیمه ایران با هدف عملیاتی شدن طرح استفاده از ایده‌های نو در این شرکت، ‌شیوه‌نامه تشکیل «هسته ایده‌پردازی» و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ایده‌پردازی همکاران را ابلاغ ‌کرد.‌
 • تقویت ذخایر و سرمایه‌گذاری‌ها برای استحکام بنیه مالی بیمه سینا

  دنیای اقتصاد: برنامه‌ریزی مطلوبی برای مدیریت و هدایت نقدینگی در بیمه سینا صورت گرفته که منافع زیادی را نصیب مجموعه کرد. رضا جعفری، مدیرعامل بیمه سینا در نخستین نشست آنلاین سال ۱۴۰۰ مدیرعامل بیمه سینا با روسای شعب سراسر کشور با اشاره به رشد ۳۶درصدی حق بیمه تولیدی و کاهش نسبت خسارت در سال گذشته افزود: با نهادینه شدن روحیه کارمحوری در بیمه سینا موفقیت‌های بسیاری حاصل شده که حتما در سال جدید نیز استمرار خواهد یافت.
 • اتمام پروژه تولید پارچه صنعتی چیفر و منجید در نخ تایر

  دنیای اقتصاد: پروژه تولید پارچه صنعتی چیفر و منجید (منسوج استخوان‌بندی تسمه نقاله) که در صنعت تولید تایر و تسمه نقاله مورد استفاده قرار می‌گیرد در شرکت نخ تایر صبا انجام شد. بر اساس این گزارش هدف از انجام این پروژه تامین نیاز داخلی منسوج استخوان‌بندی چیفر و منسوج استخوان‌بندی منجید تسمه نقاله است که پیش از این بالغ بر ۹۰درصد آن به صورت وارداتی تامین می‌شد.
 • تولیدکنندگان تنگستن به بازارهای جدید روی‌آوردند

  دنیای‌اقتصاد: بر اساس گزارش موسسه مشاوره خدمات اطلاعات روسکیل، افزایش مصرف تنگستن در خودروهای برقی در مقایسه با موتورهای احتراق داخلی احتمالا به معنی رشد قیمت‌های تنگستن و مصرف آن در صنایع خودروسازی باشد.
 • گشایش نماد شرکت بیمه باران در فرابورس

  دنیای اقتصاد: نماد شرکت بیمه باران با ۵۰درصد تادیه از روز چهارشنبه در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس بازگشایی خواهد شد تا با نظارت واحد عملیات و نظارت فرابورس مورد معامله قرار بگیرد. معامله‌گران آنلاین نمی‌توانند سفارش خرید نماد باران را در مرحله پیش‌گشایش به ثبت برسانند. بیمه باران در ۲۰ فروردین سال ۹۹ نزد سازمان بورس در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به‌جز تامین اجتماعی و زیرگروه بیمه زندگی با نماد باران درج شد و صورت‌های مالی آن در شبکه کدال به ثبت رسید. شرکت بیمه باران، دومین شرکت بیمه‌ای تخصصی در حوزه بیمه‌های زندگی است که از تاریخ ۱۹ فروردین‌ماه سال ۹۹ با مجوز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر