آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۴۷

 • کاهش کم‌سابقه سطح فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی

  دنیای اقتصاد: در سال جاری، تحت تاثیر فشار تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، سطح فعالیت‌های شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش ‌یافته است. سیامک جلیلیان، مدیرعامل «شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی عامل اوستا ترابر الیپی» با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: شرکت‌های ایرانی نیز در این زمینه صدمه زیادی متحمل شدند به طور مثال، سال گذشته در زمینه حمل مواد نفتی به میزان حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تن، حمل کانتینری حدود ۸۰۰ دستگاه و بقیه محموله‌ها ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه به مقاصد کشورهای عراق، امارات، آسیای جنوب شرقی، چین حمل کرده‌ایم. در سال جاری این میزان بیش از ۵۰ درصد کاهش ‌یافته است.
 • نیاز صنعت ساختمان به کارگران آموزش‌دیده

  سیدسجاد موسوی: در سال‌های اخیر قیمت مسکن روزبه‌روز از قدرت خرید مردم فاصله گرفته که این مساله به شکل کاهش محسوس معاملات نمایان شده است. در چنین شرایطی، سازنده‌ها با واحدهای آماده فاقد متقاضی مواجه هستند و از طرفی به دنبال رشد چشمگیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی و زمین سازنده‌ها دچار سردرگمی ‌و ترس برای کلید زدن پروژه جدید شده‌اند؛ وضعیتی که منجر به کاهش تولید مسکن شده و قطعا در آینده نه‌چندان دور به دلیل کمبود عرضه، بیش ‌از پیش موجب تورم در این بخش می‌شود.
 • اپ استور ایرانی، «روی تحریم‌ها» را کم کرد

  نازنین افتخار: بستر آنلاین سرویس محور «آی‌اپس»، اپلیکیشن‌های آی‌فون را با اینترنت نیم‌بها و پشتیبانی قوی در دسترس کاربران قرارداد.
 • پاداش دلتا ایرلاینز به کارمندان

  دنیای اقتصاد: با بهبود شرایط و خروج تدریجی صنعت جهانی مسافرت هوایی از اثرات مالی کووید-۱۹، مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی تصمیم گرفته به کارمندان خود سفر رایگان، به هر مکانی در جهان ‌که شرکت به آنجا پرواز دارد را پاداش دهد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از اچ‌سی‌ای مگ، مدیرعامل شرکت هواپیمایی دلتا ایرلاینز، اعلام کرد که این شرکت به همه کارمندان خود دو کارت سفر رایگان به مقاصد موردنظر را می‌دهد تا به این وسیله از تلاش‌ها و فداکاری آنها قدردانی کند. اد باستین در یادداشتی اعلام کرد: «من امیدوارم که این کارت‌ها به بهبود روحی شما کمک کند تا بتوانید یا با خانواده‌های خود دیدار کنید یا از جاهایی بازدید کنید که قبلا ندیده‌اید یا با عزیزانتان به یک سفر ماجراجویی بروید.»
 • شناسایی ۷ هزار میلیارد تومان سود خالص در بانک ملت

  دنیای اقتصاد: بانک ملت در ۷ ماه سال‌جاری بیش از ۷ هزار میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است. مدیران ارشد این بانک در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارشی از عملکرد بانک ملت در ۷ ماه ابتدای سال‌جاری ارائه کردند.
 • موانع دولتی تولید ماشین‌آلات کشاورزی

  دنیای‌اقتصاد: تولید، ایجاد اشتغال و صادرات از سیاست‌هایی است که دولت دنبال می‌کند و به این منظور طرح‌های مختلفی به اجرا درمی‌آورد. گزارش‌های رسمی‌نشان می‌دهد با اجرای طرح‌هایی مانند وام اشتغال روستاییان و عشایر، وام مشاغل خانگی و … فرصت‌های شغلی و تولیدی متعددی به وجود آمده است.
 • ضربه کرونا به طرح‌های توسعه «زارا»

  دنیای‌اقتصاد: کرونا برنامه‌های ایندیتکس، شرکت خرده‌فروشی اسپانیایی و بزرگ‌ترین شرکت در صنعت مد جهان را به هم‌ریخت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از آیریش‌تایمز، ایندیتکس، غول خرده‌فروشی اسپانیا و مالک شرکت زنجیره‌ای مد زارا، پیش از شیوع همه‌گیری کرونا قصد داشت با توسعه شبکه ۲۴ فروشگاه خود از اقتصاد تازه جان‌گرفته ایرلندی، بهره بگیرد. داده‌ها از وضعیت مالی این شرکت نشان می‌دهد، این هلدینگ که مالک برندهای شناخته‌شده دیگری مثل پال اند بیر، استرادیواریوس، ماسیمو دوتی و برشکاست، فروش تقریبا ۱۶۰ میلیون یورویی را طی ۱۲ ماه تا پایان ماه ژانویه در جمهوری ایرلند به همراه داشته است.
 • خدمات متفاوت «اپلیکیشن ایوا» در حوزه بانکی

  دنیای اقتصاد: تقریبا اغلب بانک‌ها برای ارتباط بیشتر با مشتریان خود و راحتی آنها در حوزه بانکداری دیجیتال و ساخت اپلیکیشن‌ها ورود کرده‌اند. در بین اپلیکیشن‌های بانکی اما ایوا به پشتوانه نزدیک به ۶۰ میلیون حساب فعال بانک ملی، خدمات متفاوتی را برای مشتریان خود فراهم آورده است. یکی از این اقدامات که در هیچ اپلیکیشن دیگری مشابه آن وجود ندارد، ایجاد تسهیلات با استفاده از امضای دیجیتال است. هرچند درگذشته نیز امضای دیجیتال در بانکداری وجود داشته اما با مقدماتی که شرکت پرداخت الکترونیک سداد در اپلیکیشن‌ ایوا فراهم کرده، این امضای دیجیتال انکارناپذیر است.
 • بازنگری در طرح های صنعت فولاد

  محمدجلیل برازنده‌پی کارشناس شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات
  برای تضمین فعالیت سودبخش و درازمدت یک بنگاه اقتصادی، تولیدی یا یک سازمان، خلاقیت از شروط اساسی است. یکی از دلایل افول زودهنگام و زوال سریع سازمان‌ها، غفلت از فرصت‌های هر چند کوچک برای بهبود فرآیندهایی است که در گذر زمان از تحولات علمی یا فناورانه کوچک و بزرگ بازمانده‌اند. دیرزمانی است که صنعت فولاد کشور در حال توسعه کمی است و گسترش واحدهای گندله‌سازی، احیا، فولادسازی و... علاوه بر تامین نیاز داخلی، فرصتی برای صادرات فراهم آورده است.
 • حرکت پست‌بانک در مسیر توسعه عدالت اجتماعی

  دنیای اقتصاد: پیشگامی پست‌بانک ‌ایران در توسعه خدمات دولت الکترونیک و توسعه خدمات دیجیتال مساله‌ای است که مورد انتظار است، آن چیزی که این بانک را از وضعیت نامناسب اقتصادی رهانید و به سمتی برد که سودده شود، پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارهای نوپا و فعالیت به‌عنوان بانک اختصاصی حوزه دیجیتال بوده است.
 • درخواست افزایش سرمایه بانک دی در حال بررسی است

  دنیای‌اقتصاد: درخواست بانک دی برای افزایش سرمایه در حال بررسی است و سهامداران از رفتارهای هیجانی بپرهیزند. مهدی عسکری، سخنگوی امور سهام بانک دی و معاون سرمایه‌گذاری گروه مالی دی با تاکید بر این مطلب که در هفته گذشته سهام بانک دی پس از بازگشایی نماد و طبق پیش‌بینی صورت‌گرفته با عرضه سهامداران حقیقی همراه بود که با حمایت مناسب سهامداران حقوقی و جذابیت سهم برای سرمایه‌گذاران حقیقی در این محدوده قیمت، پس از معامله حدود ۲/ ۶ درصد سهام و ورود سهامداران جدید، سهم به تعادل رسید.
 • فروش موبایلی بیمه‌نامه عمر کارآفرین

  دنیای‌اقتصاد: موضوع فروش آنلاین بیمه عمر همواره از مباحثی بوده که بحث و انتقاد کارشناسان را دربرداشته است و بسیاری معتقد بودند که فروش آنلاین این بیمه‌نامه به دلایل ماهیتی که بیمه‌نامه زندگی دارد به‌سادگی امکان‌پذیر نیست؛ اما همه‌گیری بیماری کرونا این فرصت طلایی را برای شرکت بیمه کارآفرین فراهم کرد تا برای نخستین بار در صنعت بیمه با همکاری شبکه فروش مقدمات فروش آنلاین بیمه‌های زندگی را فراهم کند.
 • رشد بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه «ما» با طرح‌های نوین

  دنیای‌اقتصاد: حق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه «ما» تا آبان ماه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۵۴ درصد رشد داشته است.
 • رشد بنیادی سود «بیمه آسیا»

  دنیای‌اقتصاد: بررسی عملکردی شرکت «بیمه آسیا» نشان می‌دهد که عملکرد ۶ ماهه شرکت رشد ۱۸ درصدی نسبت به ۶ ماه نخست سال گذشته دارد. عملکرد رشته درمان در بخش خسارت پرداختی در ۶ماه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مبلغ خسارت‌های پرداخت‌شده در ۶ماه نخست سال ۱۳۹۸، نشان‌دهنده کاهش ۱۳ درصدی در نسبت خسارت است این رخداد با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا جالب‌توجه و مهم است.
 • طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه و موتورسیکلت بیمه البرز

  دنیای اقتصاد: شرکت بیمه البرز طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت را اجرا می‌کند. با هدف کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه و فرهنگ‌سازی بیمه‌ و در راستای اجرای بخشنامه بیمه مرکزی، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث دارندگان موتورسیکلت از تاریخ ۱۵ آبان تا پایان اسفند ۱۳۹۹ توسط این شرکت بخشیده می‌شود. بنابر این گزارش، صاحبان موتورسیکلت که صرفا با تاریخ اعتبار یک‌ساله اقدام به خرید بیمه‌نامه ثالث می‌کنند، می‌توانند از ۱۵ آبان با مراجعه به شعب شرکت‌ بیمه البرز یا نمایندگی‌ها برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود، بدون احتساب جریمه دیرکرد اقدام کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر