به گزارش تابناک به نقل از رویترز، این شرکت هواپیمایی اروپایی از زمانی که حذف محدودیت‌های کرونایی منجر به شروع مجدد سفرها شد، با یکسری مشکلات مواجه شده است.

بر اساس این گزارش، در حالی که بسیاری از فرودگاه‌های بریتانیا برای جذب نیروی کافی مشکل دارند، شرکت ایزی‌جت با مشکلات فناوری اطلاعات دست و پنجه نرم می‌کند.

این شرکت هواپیمایی اخیرا ۶ صندلی مسافر را از برخی از هواپیماهای A۳۱۹ خود حذف کرد تا خدمه مورد نیاز خود را یک نفر کاهش دهد. ایزی‌جت در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد، اعلام کرد که حدود ۲۴ پرواز در روز از فرودگاه گاتویک لندن را بین ۲۸ مه تا ۶ ژوئن لغو می‌کند. این شرکت هواپیمایی روز پنج‌شنبه مجبور شد حدود ۲۰۰ پرواز را به دلیل مشکل فناوری اطلاعات لغو کند. در این بیانیه آمده است: ما از تاخیر به‌وجود آمده در اطلاع‌رسانی برای برخی از لغو پروازها و ناراحتی‌های ایجاد شده برای مشتریانی که در این پروازها نام خود را رزرو کرده بودند بسیار متاسفیم، اما معتقدیم که این امر برای ارائه خدمات قابل اعتماد در این دوره شلوغ ضروری است.

این شرکت افزود: از امروز به مشتریان اطلاع داده می‌شود و امکان رزرو مجدد پرواز یا دریافت بازپرداخت وجه فراهم می‌شود و می‌توانند طبق مقررات برای دریافت خسارت نیز اقدام کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند