همچنین این شرکت طی این مدت توانست بخش عمده‌ای از عرضه تختال در بورس کالا را به خود اختصاص دهد و موثرترین نقش را در این حوزه ایفا کند. گرید تختال عرضه‌شده از سوی این شرکت عمدتا ST۳۷ بوده است. یادآور می‌شود، عرضه تختال فولادی از تابستان سال گذشته پس از توقف حدودا دوساله، مجددا از سر گرفته ‌شده است.

«فخوز» در پنج‌ماه نخست امسال، ۶۲۹ هزار تن تختال فولادی را در بورس کالای ایران عرضه کرد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۹۵‌درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج‌ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ توانسته بود ۱۲۷هزار تن تختال فولادی را در بورس کالا عرضه کند.

فولاد خوزستان در پنج‌ماه نخست سال ۱۴۰۰، در مقابل عرضه تختال خود، ۱۷۹ هزار و ۳۸۰ تن تقاضا مشاهده کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، یک هزار و ۱۸۱‌درصد افزایش ‌یافته است. این شرکت در پنج‌ماه نخست سال قبل، ۱۴هزار تن تقاضا در مقابل عرضه تختال داشت.

«فخوز» در پنج‌ماه نخست سال جاری، موفق به انجام ۱۷۵ هزار و ۸۰۰ تن معامله تختال در بورس کالا شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، یک هزار و ۱۵۵‌درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۹، توانسته بود ۱۴هزار تن تختال را در بورس کالا معامله کند.

 عرضه آهن اسفنجی برای نخستین‌بار

شرکت فولاد خوزستان پس از قطع برق فولادسازان در تیرماه سال جاری که به‌صورت سراسری انجام شد، به‌ناچار آهن‌اسفنجی تولیدی خود را در بورس کالای ایران عرضه کرد. این شرکت توانست ۲۲۰هزار تن آهن اسفنجی را در بورس کالا عرضه کند که در مقابل آن، ۲۷هزار و ۵۰۰ تن تقاضا وجود داشت و این شرکت توانست ۲۶ هزار تن از این محصول را مورد معامله قرار دهد.

 مجموع معاملات

«فخوز» در پنج‌ماه نخست سال جاری، درمجموع ۹۹۷ هزار تن محصول فولادی در بورس کالا عرضه کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش، ۸۴‌درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج‌ماه ابتدایی سال گذشته، درمجموع ۵۴۱ هزار تن محصول در بورس کالا عرضه کرد.

شرکت فولاد خوزستان در مقابل عرضه پنج‌ماه نخست امسال خود، درمجموع ۵۸۰ هزار و ۱۴۰ تن تقاضا داشت. این شرکت در پنج‌ماه نخست سال ۱۳۹۹، ۶۶۳ هزار تن تقاضا در مقابل عرضه خود مشاهده کرده بود.

درنهایت اینکه فولاد خوزستان طی پنج‌ماه نخست سال ۱۴۰۰ موفق شد، ۴۱۳ هزار و ۳۰۰ تن محصول فولادی را در بورس کالا به فروش برساند که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل، ۱۰‌درصد افزایش نشان می‌دهد. این شرکت در پنج‌ماه نخست سال ۱۳۹۹ توانسته بود، ۳۷۳ هزار و ۵۰۰ تن محصول را در بورس کالا مورد معامله قرار دهد.

 کسب درآمد ۵۸ هزار میلیارد ریالی در سال جاری

شرکت فولاد خوزستان از فروش شمش فولاد خود طی پنج‌ماه نخست امسال، ۲۹ هزار و ۱۵۷ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال درآمد کسب کرد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، از رشد ۳۷‌درصدی برخوردار بوده است. این شرکت در پنج‌ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ توانست درآمد ۲۱هزار و ۱۸۸میلیارد و ۱۶۴میلیون ریالی از معاملات شمش فولادی در بورس کالا کسب کند. «فخوز» از معاملات تختال خود در بورس کالا طی پنج‌ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، موفق به کسب ۲۹هزار و ۴۰میلیارد و ۱۱۴میلیون ریال درآمد شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۲هزار و ۳۰۳‌درصدی است. این شرکت از انجام معاملات تختال خود در پنج‌ماه نخست سال ۱۳۹۹، یک‌هزار و ۲۰۸میلیارد و ۱۷۲میلیون ریال درآمد کسب کرد. شرکت فولاد خوزستان توانسته است از فروش محصولات خود در بورس کالا طی پنج‌ماه نخست سال جاری، ۵۸هزار و ۱۹۷میلیارد و ۴۰۷ میلیون ریال درآمد کسب کند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۵۹‌درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج‌ماه نخست سال ۱۳۹۹ توانسته بود به درآمد ۲۲هزار و ۳۹۶میلیارد و ۳۳۶میلیون ریالی از معاملات محصولات خود در بورس کالا دست یابد.

همچنین «فخوز» از محل معاملات آهن‌اسفنجی خود در بورس کالا توانست به درآمد ۲هزار و ۱۸۲میلیارد ریالی دست یابد.

در پنج‌ماه نخست سال‌جاری، میانگین نرخ فروش شمش فولاد خوزستان، ۱۲۶ هزار و ۲۳۱ میلیون ریال به ازای هر کیلوگرم و میانگین نرخ فروش تختال این شرکت نیز طی همین مدت ۱۶۳ هزار و ۹۵۸ ریال به ازای هر کیلوگرم بوده است.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند