مدیرعامل بانک مسکن با بیان این مطلب و  با اشاره به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش‌های معمول ۲۰۰میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است که امسال سقف تسهیلات مسکن برای سازندگانی که از فناوری‌های نوین در فرآیند ساخت استفاده کنند بیش از دو برابر و به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. محمود شایان گفت: از انبوه‌سازان درخواست می‌کنم با توجه به شکاف عرضه با تقاضای مسکن از این تسهیلات ویژه بانک مسکن بهره ببرند تا بتوانیم به‌تدریج عقب‌ماندگی‌های تولید مسکن در کشور را جبران کنیم.

وی درباره میزان عقب‌ماندگی عرضه از تقاضای مسکن طی سال‌های گذشته گفت: درحالی‌که سالانه باید حداقل یک‌میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته و تولید می‌شد، اما طی سال‌های گذشته این میزان به کمتر از 400 هزار واحد رسیده است.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: در همین راستا افزایش سقف تسهیلات ساخت برای واحدهای دارای فناوری نوین به 450میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی، مشوق بانک مسکن برای تحریک سمت عرضه است و یک فرصت مناسب برای انبوه‌سازان خواهد بود. شایان درباره مشارکت بانک در تامین مالی پروژه‌های سراسری هم گفت: در این حوزه بانک مسکن در قالب برنامه اقدام ملی مسکن نسبت به تامین مالی تعدادی از واحدهای مسکونی اقدام کرده است. وی گفت: در این زمینه متقاضیان برای اینکه بتوانند از ابتدا در پروژه مشارکت داشته باشند 40میلیون تومان سهم‌الشرکه خود را واریز کردند که تاکنون بیش از 76هزار میلیارد ریال از سهم آورده متقاضیان توسط 180 هزار و 643 نفر واریز شده است. مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: از منابعی که از سوی متقاضیان برای ساخت مسکن ملی واریز شده، تاکنون نزدیک به 20 هزار میلیارد ریال از این منابع به پروژه‌ها اختصاص ‌یافته است. ضمن اینکه حدود ‌هزار و 114 میلیارد ریال از منابع مالی بانک تزریق ‌شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند