مدیرعامل بانک مسکن در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان بابیان اینکه، اولویت سیاستی این بانک در حوزه تامین مالی، حمایت اعتباری از عرضه و تولید مسکن در شهرهای نیازمند است، تصریح کرد:‌ استان سیستان و بلوچستان از هر حیث به حمایت‌های مالی اعتباری برای توسعه مطلوب و افزایش سطح رفاه خانوارهای ساکن این استان نیازمند است. یکی از مهم‌ترین نیازها در این استان، مسکن ارزان ‌قیمت است که امیدواریم با پرداخت به‌موقع تسهیلات ساخت، عرضه این نوع مسکن در استان افزایش پیدا کند.

محمود شایان در راس یک هیات مرکب از مدیران ارشد این بانک، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد تا از روند احداث شهر جدید تیس و همچنین ساخت مسکن ارزان‌قیمت و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در استان و البته طرح‌های عمرانی جنوب استان بازدید به عمل آورد.

این سفر منجر به صدور دستور ویژه از سوی مدیرعامل بانک مسکن خطاب به شعب استان برای ارتقای بیشتر سطح همکاری با عوامل ساخت مسکن و توسعه زیرساخت‌ها شد.

در حال حاضر احداث شهر جدید تیس یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در استان سیستان و بلوچستان است. این شهر بااعتبار اولیه ۷۰میلیارد تومان در دست‌ساخت قرار دارد که این مبلغ برای شروع اولیه عملیات اجرایی در نظر گرفته‌ شده است و به‌تدریج با پیشرفت پروژه افزایش خواهد یافت. همچنین شرکت عمران شهرهای جدید با تدارک طرح شهر جدید تیس در نظر دارد این منطقه شهری را به شکل متفاوت (مدرن) احداث کند. کاربری پیش‌بینی‌شده برای کارکرد این شهر جدید، گردشگری و تفریحی است که به این منظور برنامه‌ریزی‌های لازم در دولت صورت گرفته است. درصورتی‌که تیس با همین هدف به سرانجام برسد، اشتغال‌زایی حاصل از آن باعث رشد و توسعه استان سیستان و بلوچستان می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن در بازدید از شهر جدید تیس، در کارگاه عمرانی پروژه احداث ۲۸۸ واحد مسکونی که در قالب «طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» در دست‌ساخت است حاضر شد و نحوه ساخت‌وساز و میزان تطبیق آن با نقشه‌های اولیه را مورد بررسی قرار داد. شایان خطاب به عوامل کارگاه گفت: لازم است در اجرای نقشه‌های معماری و ساخت ساختمان به بافت و فرهنگ بومی منطقه توجه شود و همچنین ضمن نیازسنجی از بابت میزان تقاضای مصرفی برای صاحبخانه شدن، پروژه جلو برود تا این طرح ملی در پایان با کمترین مشکل و مساله برای متقاضیان و سایر ذی‌نفعان، تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: شهر جدید تیس ظرفیت تبدیل‌شدن به یک شهر گردشگری را دارد که امید است با اجرای این طرح، سرعت توسعه و پیشرفت استان افزایش پیدا کند.

شایان همچنین از طرح شهرک‌سازی با هدف ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در مرادآباد واقع در بندر چابهار نیز به همراه رئیس بنیاد مسکن شهرستان چابهار بازدید به عمل آورد.

مدیرعامل بانک مسکن درباره این طرح نیز به پایگاه خبری بانک مسکن اعلام کرد: این بانک اعتباری به میزان ۹۰ میلیارد تومان برای احداث یک هزار واحد مسکونی در فاز اول برای ایجاد این شهرک اختصاص داده است که بر اساس پیشرفت پروژه‌ها پرداخت خواهد شد. شایان اظهار امیدواری کرد با عملکردی جهادی، این طرح پیش از زمان پیش‌بینی‌شده، به بهره‌برداری برسد.

شایان افزود: خانواده بانک مسکن با تمام توان سعی در رفع موانع و تسهیل در اجرایی کردن این طرح دارند که البته همت کارکنان و تعامل سازمان‌های استانی ذی‌ربط نیز در این پروژه برای سرعت بخشیدن به عملیات موردنیاز است.

مسوول طرح شهرک‌سازی در چابهار هم گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با تعامل خوب بانک مسکن و سایر مسوولان استانی بتوانیم تا پایان خرداد از فاز اول این طرح  بهره‌برداری کنیم.

در ادامه سفر مدیرعامل بانک مسکن و هیات همراه به استان سیستان و بلوچستان، این هیات از برخی پروژه‌های تعاونی مسکن اصناف شهرستان چابهار بازدید کرد و دستورات لازم را برای بررسی و رفع موانع پروژه‌های ذکرشده صادر کرد.

مدیرعامل بانک مسکن با بازدید از برخی شعب استان سیستان و بلوچستان با کارکنان شعبه‌های مرکزی چابهار، صدف چابهار و امام‌خمینی(ره) چابهار نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

شایان خطاب به کارکنان بانک در جریان بازدید گفت: این بازدیدها با هدف رفع هرگونه موانع گسترش خدمت‌رسانی، ارتقای شعب و بهبود وضعیت کارکنان صورت می‌گیرد و انتظار می‌رود تمامی مشکلات به‌صورت شفاف ارائه شود تا برای رفع آنها تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند