به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از رویترز، این نخستین رشد سالانه فروش در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان از سال ۲۰۱۷ تاکنون بوده است.

پس از اوج فروش فورد در سال ۲۰۱۶ که رقم ۰۸/ ۱ میلیون دستگاه را ثبت کرد، فروش این خودروساز در اواخر سال ۲۰۱۷ شروع به کاهش کرد. طی سه ماه اخیر اما فورد بالغ ‌بر ۱۹۰ هزار و ۹۱۶ دستگاه فروخت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر است.

شرکت خودروسازی فورد در چین از طریق شرکتی با عنوان «جیانگلینگ موتورز کورپوریشن» خودروسازی می‌کند، شرکتی که فورد در آن سهامدار است و علاوه بر آن، سرمایه‌گذاری مشترکی با شرکت «چونگکینگ چانگان اتومبیل» دارد.

 شرکت خودروسازی آمریکایی و چندملیتی مستقر در دیربورن، میشیگان از حومه شهر دیترویت است.

این شرکت در ۱۶ ژوئن ۱۹۰۳ میلادی توسط هنری فورد تاسیس شد و امروزه علاوه بر خودروهای سواری و باری فورد، خودروهای لوکسی با مارک لینکلن هم تولید می‌کند. این شرکت از سال ۱۹۳۸ خودروهای لوکس ارزان‌قیمت‌تری با برند مرکوری تولید می‌کرد، اما از سال ۲۰۱۱ تولید خودرو با این مارک را متوقف کرد.

فورد سهام اندکی از شرکت ژاپنی مزدا و شرکت بریتانیایی استون مارتین را نیز در اختیار دارد. شرکت فورد در سال ۱۹۸۹ شرکت خودروسازی جگوار کارز و در سال ۲۰۰۰ شرکت لندرور را خریداری کرد، اما در مارس سال ۲۰۰۸ هر دو را به شرکت هندی تاتا موتورز فروخت. فورد بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ مالک شرکت سوئدی ولوو نیز بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند