به گزارش «دنیای اقتصاد»، با توجه به پتانسیل بالای صادراتی موجود در سیمان استهبان، این شرکت نقش مهمی ‌در ورود ارز و افزایش سهم صادرات استان فارس در کشور ایفا می‌کند و عمده تولیدات این شرکت، راهی بازار‌های خارجی می‌شود. این شرکت علاوه بر افزایش ظرفیت تولید و ثبات کیفیت، جهت تکمیل سبد تولید خود، تولید کربنات کلسیم و ... را در برنامه کاری خود دارد.

آیدا صمیمی، مدیر فروش شرکت سیمان استهبان در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» اظهار کرد: با توجه و تمرکز بر استفاده از مواد اولیه مرغوب، توجه به امر کنترل کیفیت از معدن تا مصرف‌کننده نهایی، به روز کردن تجهیزات تولید و آزمایشگاه و همچنین استفاده از کارشناسان خبره، محصولات تولیدی این کارخانه در سطح کشور و منطقه کم نظیر است و اخذ گواهینامه‌های استاندارد ملی و CE نیز شاهدی بر این ادعاست.

وی افزود: یک اصل عمومی ‌در صنعت سیمان وجود دارد؛ اگر شما بخواهید نیازهای بازار را تامین کنید، لازم است که انتظارات مشتریان آن بازار را در نظر بگیرید این دقیقا همان کاری است که تیم فنی شرکت در واحدهای مختلف، همواره اهتمام ویژه‌ای در جهت انجام آن داشته و محصولات تولیدی کارخانه، منطبق با نیاز و استانداردهای منطقه و بازارهای فرامنطقه‌ای بوده و آمار صادرات شرکت نیز موید این موضوع است. 

صمیمی‌ خاطر نشان کرد: امروزه سازمان‌ها با چالش‌های نوین جهانی شدن مواجه هستند و  بر این اساس ایجاد مزیت رقابتی، رکن اساسی موفقیت اقتصادی محسوب می شود. شرکت سیمان استهبان نیز بر این باور است که تولیدات صادرات محور، می‌تواند راه برون رفت اقتصادی از این رکود باشد و در این راستا از طریق دسترسی به معادن و منابع غنی سنگ آهک، موقعیت جغرافیایی مناسب کارخانه، تجهیزات پیشرفته، نیروی انسانی کارآمد و شایسته و تولید محصولات با کیفیت بالا توانسته است گام مهمی ‌در جهت تحقق هدف کلیدی خود برداشته و در مسیر عمل به شعار «جهش تولید» گام بردارد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند