آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۰۵۳

 • واکسن کرونا به ایران می‌رسد؟

  دنیای‌اقتصاد: در هفته‌های گذشته، رئیس‌جمهوری به بانک مرکزی دستور داد که منابع لازم برای خرید واکسن تهیه شود. حال رئیس‌کل در یک بیانیه رسمی، چالش‌های خرید واکسن را تشریح کرد. همتی ضمن تایید اثرپذیری محدودیت‌های تحریمی بر معاملات دارو تاکید کرد که «خرید واکسن کرونا» به‌دلیل تحریم‌های غیرانسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع روبه‌رو شده و بانک مرکزی نتوانسته است از منابع مسدودی ایران برای تهیه واکسن بهره ببرد. رئیس‌کل بانک مرکزی در بخش دیگر، خبر داد که انتقال پول از مسیرهای دیگر پیگیری شده و خرید واکسن از دیگر کشورها در دستور کار قرار گرفته است.
 • نامه نظام پزشکی به «جهانگیری» درباره واکسن کرونا

  رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور درخواست کرد که مساله ثبت‌سفارش و خرید واکسن ضد کرونا با لحاظ شرایط کشورمان و درایت در انتخاب مبدأ خرید، در اولویت برنامه‌های بهداشتی کشور قرار گیرد. به گزارش «ایسنا» بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در نامه عباس آقازاده به اسحاق جهانگیری آمده است: احتراما، با توجه به تحولات اخیر در جریان پاندمی ویروس کرونا و نیز از روی احساس وظیفه در قبال سلامت مردم شریف کشورمان، اجازه می‌خواهم موارد مهمی را خدمتتان عرض کنیم:
 • انتشار نشریه جدید ایسا با محور کووید-۱۹

  جدیدترین نشریه اتحادیه بین‌‌المللی تامین‌اجتماعی (ISSA)، با عنوان «مروری بر تامین‌اجتماعی بین‌المللی» ویژه ماه‌های جولای و سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد.
 • ۲/ ۱ میلیون دُز واکسن کرونای چینی در اندونزی

  چند ماه بعد از صادرات نخستین محموله واکسن‌های ضدکرونا ساخت چین به برزیل، این کشور این بار یک محموله یک میلیون و ۲۰۰ هزار دُزی به اندونزی صادر کرد. به گزارش «ایرنا» رادیو بین‌المللی چین روز دوشنبه گزارش کرد قرار است اوایل سال آینده نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار دُز دیگر از واکسن کرونا ساخت چین به اندونزی تحویل داده شود. براساس این گزارش و به نقل از مقامات اندونزی، قرار است واکسن تولید شرکت سینوواک (SINOVAC) چین پس از تایید سازمان‌های مسوول در اندونزی، برای واکسیناسیون مورد استفاده قرار گیرد. براساس یک گزارش دیگر از سفارت چین در اندونزی، در ۶ شهریور شرکت تولیدکننده واکسن در اندونزی به نام بیوفارما (Biofarma) توافقنامه‌ای را برای دریا‌فت نخستین محموله واکسن شرکت سینوواک پکن امضا کرده است. همچنین قرار است در دو ماه آینده شرکت سینوواک چین مواد لازم برای تولید ۴۵ میلیون دُز واکسن کرونا در اندونزی را در اختیا‌ر شرکت بیوفارما قرار دهد. مهرماه امسال اندونزی پس از امارات متحده عربی به دومین کشور جهان تبدیل شد که استفاده اضطراری از واکسن کرونای چین را به تصویب رساند. در اندونزی تاکنون افزون بر ۵۷۶ هزار تن به کرونا مبتلا شده و ۱۷ هزار و ۸۰۰ تن هم جان باخته‌اند.
 • درخواست به‌کارگیری نیروی کارمعین جدید روی میز دولت

  سازمان اداری و استخدامی کشور متن پیشنهادی درباره صدور مجوز به‌کارگیری نیروی کار قرارداد معین در دستگاه‌های موصوف بدون ایجاد تعهد استخدامی را به هیات‌دولت ارائه کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر