آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۹۸۳

 • حمایت از بازار بدون پول پاشی

  دنیای‌اقتصاد: آیا می‌توان از بازارها به شکلی حمایت کرد که براساس ابزارها و اصول علم اقتصاد باشد؟‌ بعد از وقوع بحران پاندمی، دولت و بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا تمهیدات مختلفی به کار بسته‌اند. مقامات سیاسی در کشورهای توسعه‌یافته برای حمایت از اقتصاد در مقابل رکود ایجاد شده به سیاست‌هایی در راستای بازار دست زده‌اند.
 • چالش اقتصادی ترامپ در راه انتخابات

  دنیای‌اقتصاد: در هفته‌های گذشته و با انتشار داده‌های مربوط به بازار کار آمریکا، سیگنال‌های امیدوارکننده‌ای نسبت به اقتصاد آمریکا به بازارها مخابره شده است. موضوعی که به‌نظر می‌رسد با توجه به تجربیات تاریخی خبرهای خوبی برای کمپین دونالد ترامپ در کارزار انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر باشد. اما در این میان، عواملی وجود دارند که می‌توانند در راه انتخاب مجدد ترامپ برای ریاست جمهوری این کشور خلل ایجاد کنند.
 • فلسفه تحلیل داده‌ها در نهاد تولیدکننده آمار

  رئیس پژوهشکده آمار با بیان اینکه وظیفه تحلیل آمارهای تولیدشده از سوی مرکز آمار ایران بر عهده پژوهشکده آمار قرار دارد، گفت: اصل چهارم اصول بنیادین آمار رسمی، تولیدکنندگان آمار رسمی را موظف کرده تا از تفسیر غلط آمار ارائه‌شده جلوگیری کنند؛ بنابراین تحلیل، به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی در کنار تولید آمار به‌شمار می‌آید.
 • ۳۲ تن کره احتکاری در شهریار کشف شد

  ایرنا: فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: ۳۲ تن کره بسته‌بندی احتکارشده در سردخانه‌ای در شهرستان شهریار کشف و ضبط شد.
 • فروش واکسن آنفلوآنزا با سه قیمت مختلف

  مهر: مدیرکل دارو و مواد تحت‌کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه توزیع واکسن آنفلوآنزا در سال‌جاری ۱۰‌برابر شده است، گفت: برای ارائه واکسن سه نوع قیمت داریم. سیدحیدر محمدی با اشاره به اینکه سهمیه واکسن آنفلوآنزای گروه‌های پرخطر را از ۲۵۰۰ به دو و نیم میلیون دوز رساندیم، گفت: یک تولیدکننده داخلی تولید واکسن آنفلوآنزا را شروع کرده است و اگر مطالعات بالینی تایید شود احتمال دارد در پاییز تولید داشته باشیم.
 • افزایش ۴۱ درصدی تولید گوشت قرمز

  براساس گزارش مرکز آمار ایران، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ١٣٩٩ با ماه مشابه سال ١٣٩٨، نشان‌دهنده افزایش ٤١ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز است. وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌ شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ١٣٩٩ جمعا ٣٧,١ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است. نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد سال‌جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر