آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۹۱۸

 • تورم دارا و ندار نزدیک شد

  دنیای‌اقتصاد: مرکز آمار ایران، آمار تورم سه ماه نخست سال‌جاری را به تفکیک دهک‌های درآمدی منتشر کرده است. براساس این آمار، نرخ تورم کل کشور در خردادماه ۹۸ برابر ۸/ ۲۷ درصد است که بیشترین مقدار آن با نرخ ۳۰ درصد به دهک دهم و کمترین مقدار آن با نرخ ۸/ ۲۵ درصد به دهک اول وارد شده است. این آمار همچنین نشان می‌دهد که محدوده تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها، و دخانیات» بین ۴/ ۲۵ برای دهک نخست تا ۹/ ۲۷ درصد برای دهک دهم است. محدوده تورم دوازده ماهه در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نیز بین ۱/ / ۲۶ درصد برای دهک نخست تا ۵/ ۳۰ درصد برای دهک دهم است.
 • تفاوت مصرف از پایین تا بالای شهر

  دنیای‌اقتصاد: سال گذشته، خانوارهای متعلق به ۱۰ درصد ثروتمند جامعه، ۶۹/ ۱۳ برابر ۱۰ درصد فقیر هزینه کرده‌اند. البته این عدد در قیاس با سال ۹۷ با کاهش همراه شده است. در سال ۹۷، هزینه ثروتمندان ۴۵/ ۱۴ برابر فقرا بود. جواد حسین‌زاده رئیس مرکز آمار ایران در گفت‌وگویی با روابط عمومی این مرکز، جزئیات جدیدی از طرح هزینه و درآمد خانوار در سال ۱۳۹۸ ارائه کرده است.
 • آمار نگران ‌کننده در مورد کرونا

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای رسمی کرونا سه رکورد جدید را نشان می‌دهد. اولین رکورد مرتبط با تعداد بیماران فوت شده به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا است. بررسی‌ها نشان می‌دهد روز گذشته ۱۳۳ نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این تعداد مرگ در ۷۹ روز گذشته بی‌سابقه بوده است.
 • نظر رئیس بانک مرکزی کانادا درباره زمان احیای اقتصاد

  ایسنا: رئیس بانک مرکزی کانادا گفت: نرخ بهره از سطح ۲۵/ ۰ درصد کنونی پایین‌تر نخواهد رفت.به گزارش سی‌بی‌سی، تیف مک لم با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفت: پیامدهای کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی و ناهموار را پیش رو خواهیم داشت.
 • بیمه بیکاری ۲۳۰ هزار نفر واریز شد

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: واریزی بیمه بیکاری ۲۳۰ هزار نفر از بیکاران کرونا در فروردین‌ماه تایید شده است و اردیبهشت‌ماه نیز به همین روال خواهد بود.به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری افزود: با شیوع بیماری کرونا عده‌ای از کار بیکار شدند و مجددا به کارشان بازگشتند و برای تعطیلی موقت تمهیداتی در نظر گرفته شد.
 • تکذیب فروش سهام‌عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها

  معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد ادعای خرید سهام‌عدالت به قیمت ارزان توسط بانک‌ها را تکذیب و به مردم توصیه کرد: فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام‌عدالت را نخورند.به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد با صدور بیانیه‌ای انتشار اخبار کذب در باره سهام‌عدالت را که توسط عده‌ای از دلالان به‌منظور سوءاستفاده از سهام متعلق به مردم منتشر می‌شود، تکذیب و به مردم توصیه کرد: مراقب سهام ارزشمند خود باشند و جز در موارد ضروری نسبت به فروش اقدام نکنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر