آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۹۱۷

 • درصد اخراجی‌های کرونا

  دنیای‌اقتصاد: یک پژوهش در پژوهشکده مرکز آمار ایران، اثر کرونا در کسب‌وکارها را با ارائه ۲۰ سوال ارزیابی کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود یک‌سوم کسب و کارها در زمان کرونا، تعدیل نیرو داشتند.پژوهشکده مرکز آمار ایران در یک طرح، آماری پرسش‌نامه‌ای را به‌صورت نظرسنجی برای ارزیابی اثرات شیوع ویروس کرونا بر کسب‌وکارهای ایرانی تهیه و مطابق این نظرسنجی، آمارهایی را در حوزه‌های مختلف ارائه کرده است.
 • ۳ هزار و ۶۶۷ نفر بستری در تابستان

  دنیای‌اقتصاد: آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا نشان می‌دهد که از ابتدای تیرماه به‌طور روزانه بیش از هزار نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شده‌اند و مجموع افراد بستری شده ۳ هزار و ۶۶۷ نفر محاسبه شده است. براساس گزارش وزارت بهداشت، در سوم تیرماه، دو هزار و ۴۴۵ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۲۸ نفر کاهش داشته است.
 • خطر عبور از ۲۰ هزار تومان!

  دنیای اقتصاد: افزایش قیمت دلار واکنش‌های متفاوتی را در فضای مجازی داشته است. داوود سوری، اقتصاددان در یک پست توییتری درباره رشد قیمت دلار عنوان کرده است: «خبرنگار جوانی زنگ زده و با هیجان می‌پرسد که به نظر شما خطر رسیدن قیمت دلار به ۲۰ هزارتومان چیست؟ پاسخ دادم هیچ، با تعجب پرسید چرا؟ گفتم چون الان ۲۰ هزار تومان را رد کرده است.»
 • عرضه سنگین در بازار دلار

  روز گذشته «ایسنا»، به نقل از صرافان اعلام کرد که حدود ۴۵ میلیون دلار از سوی بازار عرضه شده است و با تقاضای ناچیزی مواجه شده است. این درحالی است که همتی، حجم معاملات اسکناس را در بازار رقمی را حداکثر ۴ میلیون دلار در روز اعلام کرده بود. حال سوال اینجاست، اگر قرار باشد که ۱۰ برابر حجم معاملات روزانه عرضه دلاری تقویت شود، چه بر سر قیمت‌ها خواهد آمد؟ پاسخ این است که در صورت صحت این خبر باید با یک افت عجیب قیمتی در روزهای آینده مواجه خواهیم شد.
 • کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟

  انتظار می‌رود میزان کاهش دارایی ثروتمندان جهان به‌دلیل کرونا بیشتر از شرایط ایجاد شده بحران مالی سال ۲۰۰۹ باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر