آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۶۰۷

 • پرداخت نقدی به جای ارزپاشی

  دنیای اقتصاد: کارآترین شیوه جایگزین ارزپاشی فعلی، پرداخت نقدی است. این نتیجه‌ای است که در یک مطالعه پژوهشی گرفته شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش، با مرور شیوه‌های جایگزین سیاست ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، روش پرداخت نقدی را با لحاظ پیش‌شرط‌ها، به‌عنوان کارآترین روش معرفی کرد.
 • ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی

  نخستین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در سال ۹۸ با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
 • تاریخچه رمزارزها و کاربردهای آن

  انجمن اقتصاددانان ایران در آخرین چهارشنبه اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به موضوع رمزارزها می‌پردازد. این سخنرانی به‌صورت مشترک بین انجمن انفورماتیک ایران و انجمن اقتصاددانان ایران در روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود. در این جلسه آناهیتا زارعین و عباس باقریان کاسگری درباره «تاریخچه رمزارزها و کاربردهای آن و چالش‌های استفاده از رمز ارز در مبادلات مالی» سخنرانی خواهند داشت. ورود عموم به این جلسه آزاد است.
 • احتمال کاهش جزئی در قیمت کنسرو ماهی

  دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران دلیل افزایش قیمت تن ماهی را خروج ماهی مورد نیاز تولید این محصول از گروه کالایی یک و تخصیص ارز نیمایی به جای ارز دولتی به آن عنوان کرد و گفت که در حال حاضر واردات این نوع ماهی کاهش یافته، اما اگر واردکنندگان به گشایش اعتبار اقدام کنند ممکن است رقابت ایجاد شود و شاهد کاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.
 • سن جوانی افزایش یافت

  معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش بازه سن جوانی به «۱۸ تا ۳۵» سال خبر داد.

بیشتر