ناصر چمنی در ارزیابی اصلاح قانون کار اظهار کرد: معتقدم در شرایط حاضر اقتصادی که با نوسان قیمت‌ها و تورم لحظه‌ای و افزایش هزینه‌ها روبه‌رو هستیم و کارگر در امرار معاش خود مانده و نمی‌تواند بیش از ۱۵ روز با حقوقی که می‌گیرد، ‌‌‌ زندگی کند یا کارگری با ۲۰ سال سابقه کار امنیت شغلی ندارد و هر لحظه نگران تعدیل و اخراجش است، صحبت کردن از اصلاح قانون کار تنها چیزی است که نباید اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به جامعه ۴۸‌میلیون نفری کارگران گفت: اصلاح قانون کار زمانی می‌تواند عملیاتی شود که تمام مسائل و مشکلات را حل کنیم و در یک آرامش فکری به سر ببریم. وقتی در امنیت شغلی کارگران که در قانون کار دیده شده مانده‌‌‌ایم، چگونه می‌‌‌خواهیم ایرادات قانون کار را حل کنیم؟

چمنی ادامه داد: موضوع امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای کار در قانون کار دیده شده است ولی وقتی این ماده را اجرا نکرده‌ایم چطور می‌خواهیم آن را اصلاح کنیم؟

به گفته این کارشناس حوزه کار، در بحث اصلاح قانون کار جامعه کارگری و کارفرمایی باید هرکدام ایرادات قانون را مطرح و نظرات خود را بیان کند و دولت به عنوان یک بی‌طرف به این قضیه ورود کند.  وی تصریح کرد: جامعه کارگری مخالف اصلاح قانون کار نیست بلکه اکنون زمان اصلاح نیست و موضوعات مهم‌تری مثل معیشت کارگر و دستمزد و امنیت شغلی او وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود؛ با این وجود چنانچه عزمی برای اصلاح قانون کار وجود دارد باید هر دو گروه کارگری و کارفرمایی ایرادات و موارد موردنظر را مشخص کنند و به دور از مصلحت اندیشی و به شکل منطقی با حضور همه شرکای اجتماعی بررسی کنند؛ چراکه هم به نفع تولید و هم معیشت و امنیت شغلی کارگران است.  چمنی در پایان برگزاری جلسات ماهانه شورای عالی کار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بخش اعظمی از مشکلات ما در حوزه روابط کار به دلیل عدم‌اجرای قانون است. با توجه به آنکه وزیر کار فردی قانون‌گراست و خود را ملتزم به اجرای قانون می‌‌‌داند و در مجلس نیز اعلام کرد که قانون را اجرا می‌کند بنابراین برگزاری جلسات ماهانه شورای عالی کار اتفاق خوبی است که با درایت ایشان رقم خورده است ولی امیدواریم در این جلسات برای شنیدن مسائل و مشکلات کارگری وقت گذاشته شود و صرفا تریبونی برای شنیدن مشکلات کارفرمایان، ‌‌‌ هزینه‌‌‌های بنگاه ها و مخالفت با افزایش دستمزد نباشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند