به گزارش «ایرنا» امید حاجتی اظهار کرد: برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی چای به چایکاران شمال کشور تخصیص یافته است. او با بیان اینکه ایثارگران ذخایر ملی و سرمایه کشور هستند، افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع نقدی سازمان هدفمندی در اردیبهشت ماه با اولویت پوشش مناسب و هرچه بهتر بیمه تکمیلی ایثارگران اختصاص یافت.

مدیرعامل سازمان هدفمندی گفت: ۳۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز برای تامین آب آشامیدنی از سیستم‌های آب شیرین‌کن و تامین برق مناطق محروم اختصاص یافت. او اضافه کرد: این اعتبار به وزارت نیرو پرداخت شد تا با هزینه این مبلغ آب شرب سالم و تصفیه شده در اختیار مردم جنوب کشور قرار گیرد و در فصول گرم برق مورد نیاز آنها نیز تامین باشد.

حاجتی با بیان اینکه تامین مسکن جزو تکالیف دولت است، گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان شرایط حساسی را در کشور ایجاد و مشکلات اقتصادی را به وجود آورده و موجب گرانی مسکن شده است. او اضافه کرد: با درک این موضوع سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن محرومان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص داد که امیدواریم با استمرار این اقدامات شاهد تسریع در تامین به موقع مسکن نیازمندان کشور باشیم.

حاجتی درخصوص حمایت از معلولان کشور گفت: ۲۸۰ میلیارد تومان نیز برای رفاه حال معلولان در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت. او در ادامه ابراز امیدواری کرد با تامین به موقع منابع این سازمان توسط شرکت‌های تامین‌کننده منابع، بتوان مصارف پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که عمدتا اجتناب‌ناپذیر و ضروری هستند را در اسرع‌وقت به بخش‌های اجرایی کشور اختصاص داد.

پیش از این مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود که سال گذشته پیش‌بینی می‌شد که از کل منابع حاصل هدفمندی یارانه‌ها در بودجه، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان وصول شود که از این میزان ۷۰درصد معادل ۱۷۴ هزار میلیارد تومان محقق شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند