رشد عجیب قیمت این خودرو/ ایران خودرو این محصولات را به موزه می‌فرستد

به گزارش اقتصادنیوز، متوسط قیمت کارخانه ای گروه پژو در سال جاری از رشدی حدود ۶۸ درصدی به نسبت سال گذشته حکایت دارد. ایران خودرو در صورت های مالی تلفیقی خود مربوط به ۱۲ ماهه سال گذشته، هدف گذاری کرده است که سال ۱۴۰۳ هر دستگاه اعضای خانواده پژو را به صورت میانگین حول و حوش ۴۵۲ میلیون تومان بفروشد.

بررسی اقتصادنیوز از قیمت کارخانه ای گروه پژو در سال گذشته، نشان می دهد هر دستگاه از اعضای این خانواده به طور میانگین بیش از ۲۶۹ میلیون تومان بوده است. بنابراین مدیران ایران خودرو در هدف گذاری خود برای سال جاری به دنبال این هستند تا هر دستگاه محصولات خود با برند پژو را به طور میانگین نزدیک به ۱۸۳ میلیون تومان بیشتر از پارسال برای متقاضیان فاکتور کنند. 

اما این اتفاق سبب نشده تا ایران خودرویی ها برنامه ای برای رشد تیراژ تولید این خانواده خودرویی داشته باشند. بررسی خبرنگار اقتصادنیوز از صورت های مالی تلفیقی این خودروساز مربوط سال ۱۴۰۲، گویای این نکته است که گروه پژو در سال گذشته در مجموع حول و حوش ۲۶۹ هزار دستگاه تولید شده است.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «رشد غیرمنتظره قیمت این خودرو در بازار/ ایران خودرو تولید این محصولات را تعطیل کرد؟» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.