اعتراف سنگین روزنامه اسرائیلی/افزایش چشمگیر اختلالات روانی بین سربازان

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی به نقل از سازمان اسرائیلی «نفغاسیم» وضعیت سلامت روانی «نگران‌ کننده» سربازان رژیم اشغالگر پس از بازگشتشان از نوار غزه را مورد بررسی قرار داد. هزاران سرباز ارتش اشغالگر بعد از بازگشت از غزه با «اختلال استرس پس از جنگ» روبه‌رو هستند.

خبر مرتبط
درخواست یک ژنرال از مقامات اسرائیل/جبهه جنگ در شمال ایجاد نکنید

یک ژنرال سابق ارتش اسرائیل خطاب به مقامات اسرائیل گفت: جبهه جنگ در شمال(سرزمین های اشغالی) ایجاد نکنید و با توافقی که آمریکا مطرح کرد، اسرا را بازگردانید.

این روزنامه عبری فاش کرد بیش از ۱۰ هزار سرباز ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در نتیجه تجارب آسیب‌زا و دردناکشان در طول جنگ غزه خواستار ارائه خدمات بهداشت روانی شدند.

در این زمینه، دیوید سولمون،رئیس سازمان مذکور گفت که نیاز فزاینده‌ای به حمایت از سربازان ذخیره و خانواده‌های آنها برای انتقال از روال رزمی به زندگی عادی وجود دارد.

طبق نوشته این روزنامه عبری، فشارهای روحی و جسمی منجر به خودکشی‌های متعدد در میان افسران و سربازان صهیونیست شده است.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که ارتش رژیم صهیونیستی از یک بحران عمیق بهداشت روانی رنج می‌برد که بدترین بحران از نوع خود از زمان جنگ ۱۹۷۳ است.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر گذشته، زمانی که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) عملیات «طوفان الاقصی» را آغاز کرد، به عملیات نظامی خود علیه نوار غزه ادامه داده است.

پیشتر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که از ابتدای جنگ در هفتم اکتبر سال۲۰۲۳ تاکنون ۶۴۶ نظامی این رژیم در جبهه‌های مختلف کشته شده‌اند.

براساس اعلام این رسانه‌ها، در همین مدت سه هزار و ۷۶۳ نظامی دیگر صهیونیست از ابتدای جنگ زخمی شده‌اند و ارتش رژیم صهیونیستی درخطوط تماس با کمبود نیرو روبه‌رو شده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش آن ارزیابی می‌کنند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.