زمان مناظره‌های تلویزیونی نامزدها تغییر می‌کند؟

پیمان جبلی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تعیین شدن زمان تبلیغات انتخابات و مناظره های تلویزیونی در هفته دوم و مناسبت‌هایی که در این هفته وجود دارد، کار را قدری سخت کرده است.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش‌هایمان را کردیم تا حتی الامکان محدودیت‌ها را در نظر بگیریم، اما به نظر نمی‌رسد که بتوانیم برنامه‌های تبلیغات انتخابات را تغییر دهیم.

خبر مرتبط
زمان دقیق 5 مناظره انتخاباتی اعلام شد

رسانه ملّی 5 مناظره 4 ساعته را درنظر گرفته که از شبکه یک سیما روی آنتن خواهند رفت. در حالی‌که پیش از این 3 مناظره 4 ساعته تلویزیونی درنظر گرفته می‌شد.


وی ادامه داد: روز قبل از سکوت تبلیغات انتخاباتی، برنامه‌ای نخواهیم داشت. روز ماقبل سکوت انتخابات مصادف شده با روز سه‌شنبه که روز عید غدیر هم هست. برنامه هم به گونه‌ای تنظیم شده که شب مناظره انجام می‌شود. قاعدتاً تداخل زمانی مستقیم با برنامه روز عید غدیر نخواهد داشت. برگزارکنندگان مراسم می‌توانند مانیتورهای مناسبی در طول مسیر برگزاری مراسم عید غدیر پیش‌بینی کنند تا مردم بتوانند در جریان مناظره قرار بگیرند.

وی در واکنش به بد اخلاقی‌های احتمالی نامزدها در مناظره های تلویزیونی و واکنش صدا و سیما گفت: قانون انتخابات شرایط را مشخص کرده است. وظیفه کمیسیون تبلیغات همین است که اگر در حین برگزاری برنامه‌های تبلیغاتی زنده تلویزیونی، توهین، تعرض یا مطالب خلافی علیه نامزدها بیان شد کمیسیون وقت مناسبی را برای نامزد مورد نظر در نظر می‌گیرد تا در مدت زمان مشخصی که قانون تعیین کرده از خودش دفاع کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.