درگیری‌ها در رفح شدید شد / ضربات سهمگین مقاومت به اشغالگران

گروه‌های مقاومت فلسطین در دویست و چهل و پنجمین روز نبرد همچنان به حملات به مواضع و محل استقرار نظامیان اشغالگر در غزه ادامه می‌دهند. این در حالی است که رسانه‌های عبری زبان مدعی شدند تانک‌های ارتش اشغالگر به غرب شهر رفح پیشروی کرده‌اند.

شبکه الاقصی فلسطین گزارش داد که درگیری‌های شدیدی بین مقاومت و نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد العطار و تالار معراج در غرب رفح در جنوب نوار غزه در جریان است.

خبر مرتبط
فعال شدن اشتباه آژیر خطر در شمال جولان / اسرائیل دستپاچه شد

رسانه‌های عبری زبان امروز -جمعه- از وقوع آتش‌سوزی در اطراف شهرک الناصره در الجلیل و فعال شدن سامانه‌های دفاع هوایی و سقوط ترکش خبر دادند.

خبرنگار الجزیره نیز گفت: درگیری بین مقاومت و اشغالگران در محله قشطه و بازار الحلال در رفح ادامه دارد. این درگیری‌ها در حالی رخ می‌دهد که نیروهای اشغالگر در تلاش هستند به سمت ساحل رفح نفوذ کنند. 

در این راستا، رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند توپخانه اشغالگران غرب شهر رفح را هدف قرار داد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در این باره مدعی شد: تانک‌های اسرائیلی از غرب شهر رفح پیشروی کردند و به دریا رسیده‌اند و اکنون ارتش به طور کامل بر محور فیلادلفیا مسلط شده است!

این در حالی است که محور مقاومت به حملات خود ادامه می‌دهد و در این باره گردان ناصر صلاح الدین اعلام کرد مقر فرماندهی نیروهای اشغالگر در محور نتزاریم در جنوب نوار غزه را با خمپاره‌های سنگین هدف قرار داد.

گردان‌های القسام نیز تاکید کرد: با هدف قرار دادن یک خانه در دیر البلح در مرکز نوار غزه که نظامیان اشغالگر داخل آن سنگر گرفته بودند، باعث کشته یا زخمی شدن اشغالگران شدیم.

القسام در بیانیه دومی اعلام کرد: یک دستگاه تانک مرکاوای چهار را با گلوله یاسین ۱۰۵ در چهار راه عوض الله در اردوگاه یبنا در رفح هدف قرار دادیم.

گردان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی نیز گفت مقر فرماندهی غزه وابسته به دشمن اشغالگر را در مقر «رعیم» با گلوله موشکی هدف قرار داد.

پیشتر رسانه‌های عبری زبان از رصد شلیک موشکی از غزه خبر داده بودند.

 

جزئیات کمین ترکیبی قسام برای اشغالگران در بیت حانون

الجزیره تصاویری اختصاصی از کمین ترکیبی گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس برای نیروهای اشغالگر اسرائیلی در بیت حانون در شمال نوار غزه منتشر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این عملیات روز ۲۲ مه گذشته در سه مرحله انجام شد و ۲۶ ساعت به طول انجامید.

گردان‌های القسام اعلام کرد که این کمین شامل انفجار بمب، پرتاب بمب دست‌ساز به سمت نیروهای اسرائیلی و هدف قرار دادن آن‌ها توسط تک‌تیراندازان القسام بود.

یکی از فرماندهان القسام در گفت‌وگو با الجزیره در تشریح جزئیات این کمین گفت: نیروهای اشغالگر اسرائیلی طبق مسیری که انتظار داشتیم، به سمت بیت حانون پیشروی کردند.

وی تاکید کرد: همانگونه که انتظار داشتیم، نیروهای دشمن به سمت همان تونلی پیشروی کردند که از قبل برای اجرای این کمین آماده کرده بودیم، سپس مجاهدان القسام این تونل را منفجر کردند.

این فرمانده القسامی بیان کرد که پس از این عملیات، ارتش اشغالگر صهیونیستی همه نیروهای خود را از مناطقی که پیشروی کرده بود، به سمت اراضی اشغالی عقب کشاند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.