رییس دانشگاه تهران نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شود؟

 سیدمحمد مقیمی رییس دانشگاه تهران درباره خبر اعلام کاندیداتوری اش برای ریاست جمهوری در حاشیه «همایش صلح و حل منازعه» در دانشکده مطالعات جهان در جمع خبرنگاران گفت: ما معتقدیم دانشگاه باید در متن قرار گیرد و صرفاً به‌عنوان یک اتاق فکر و تصمیم‌سازی نقش‌آفرین نباشد که آیا این تصمیمات در محل اجرا عملیاتی می شود یا خیر؟

خبر مرتبط
واکنش بذرپاش به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری

وزیر راه و شهرسازی درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سکوت کرد.

وی ادامه داد: دانشگاهیان فقط یک نقش منفعل دارند که اگر آنها را دعوت کردند، به عنوان ناظر آمده و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند و مدیر اجرایی اگر خواست آن را اجرا کند یا اگر نخواست اجرایی نکند.

رییس دانشگاه تهران افزود: اتفاقا ما معتقدیم که الان باید یک دانشگاهی، خود در جایگاه تصمیم سازی قرار گیرد، دانشگاه تهران و دانشگاه های دیگر قابلیت این را دارند که در عرصه مدیریتی نقش آفرین باشند.

وی افزود: حزب نهاد علم یک حزب گسترده است کسانی که زیر پرچم حاکمیت و ولایت فقیه حرکت می کنند و افراد توانمندی هستند، ما این ها را امروز می خواهیم زیر چتر نهاد علم جمع کنیم. حال اینکه چه کسی نهاد علم را در انتخابات ریاست جمهوری نمایندگی می کند در حال جمع بندی و بررسی هستیم و امیدواریم بز ودی به جمع بندی برسیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.